Anasayfa » TURİZM ETKİNLİKLERİ » Dünyadan Turizm Etkinlikleri » YANARDAĞA ALDIRIŞ ETMEDEN GOLF OYNADILAR

YANARDAĞA ALDIRIŞ ETMEDEN GOLF OYNADILAR

Sosyal Medyada Paylaş:
Views:
3

Hawaii’de faaliyete geçen Kilauea yanardağının her an büyük bir patlama ile sarsılacağı belirtilirken, adada hayat her şeye rağmen devam ediyor.

Hawaii’ye bağlı Big Island adasında gerçekleşen patlamalar üzerine yetkililer, vatandaşları evlerinden çıkmaması konusunda uyarıyor. Uyarılar üzerine 2 binden fazla kişi evlerini tahliye ederken, bazı bölge sakinleri ise konuya daha soğukkanlı yaklaşıyor. Gökyüzündeki dev kül bulutuna aldırış etmeyen golfçüler, Hawaii Volcanoes Ulusal Parkı’nda objektife yansıdı.

ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu (USGS), bölge için havacılık alarm seviyesini ‘kırmızıya’ yükseltti ve her an büyük bir patlama meydana geleceğini bildirdi.

Alaska Yanardağı Gözlemevi’nde araştırmalar yapan Michelle Coombs, son 1 haftadır bölgede hareketlilik gözlemlediklerini ve bunun baskıyı azalttığını söyledi.

Patlamaların yoğun olmadığını söyleyen Coombs, magma seviyesine bağlı olarak her an büyük bir hareketliliğe de hazır olunmasını konusunda uyarıda bulundu.

Uzmanlar, Kilauea yanardağının büyük bir patlama sırasında 3.6 kilometre yüksekliğe kadar lav püskürtebileceğini söylüyor.

Yanardağa bağlı 20 çatlak bulunduğu belirtilirken, bu noktalardan mikrodalga fırını büyüklüğünde lavların yüzlerce metre öteye püskürdüğü belirtiliyor.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

DENİZ TURİZMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Sosyal Medyada Paylaş:Views:4Deniz Turizmine Büyük Katkı Sağlayacak Kemer’in Sualtı turizmine katkı sağlayacak olan “Sualtı heykel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir