Anasayfa » TURİZMDEN KISA KISA » Genel » TURİZM CENNETİNDE TÜRK TURİSTE MOTORCU GASPI

TURİZM CENNETİNDE TÜRK TURİSTE MOTORCU GASPI

Sosyal Medyada Paylaş:
Views:
6

Son dönemde Türk turistlerin uğrak noktalarından biri olan Phuket’te korkunç bir olay yaşandı. Önceki gün motosiklet taksi sürücüsünü çağırdıktan sonra gitmek istediği yere binmek üzere araca atlayan 26 yaşındaki Bihter Uçar, saldırıya uğradı. Uçar’ın telefonu, nakit parası ve kredi kartı çalındı.

Turizm cennetinde Türk turiste motorcu gaspı

sözcü’deki habere Göre ; Turizm cenneti Phuket son dönemde Türk turistin de gözde lokasyonlarından biri. Fakat bu tatil beldesi, dün kötü bir olayla gündeme geldi. Phuket’e giden ve Patong’da bir motor-taksi çeviren 26 yaşındaki Bihter Uçar adeta kabus dolu bir gece yaşadı.

motocu

Serbest çalıştığı öğrenilen motosiklet taksi sürücüsüne yolu tarif ettikten sonra yola çıkan ikili bir süre yol aldı ve güvenlik kameralarına yansıdı. Fakat daha sonra kasklı ve özel kostümlü sürücü genç turiste saldırdı. Bihter Uçar’ı oteline götürmesi için anlaşan saldırgan sürücü, genç kadını gasp etti vedaha sonra Kathu’daki Bang Wad Reservoir’a bıraktı.

motorcu-patong

Şikayet üzerine başlatılan soruşturmada Phuket polisi kısa süre içerisinde saldırganı yakaladı. Polis, Anurak Phaduangpon isimli serbest sürücünün 27 yaşında olduğunu ve Phang Ngalı olduğunu duyurdu. Genç turistin iPhone 6s’ini kredi kartlarını ve yaklaşık 500 TL parasını çaldığı açıklandı. Açıklama yapan yerel polis merkezinin üst düzey yetkilisi Peerayuth, “Gasptan dolayı ceza alacak ama soruşturma tamamlandıktan sonra diğer suçlardan da yargılanacak” açıklamasını yaptı. Yapılan açıklamada nakit para ve diğer kartların ele geçirildiği fakat iPhone’un bulunamadığı ifade edildi.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

DENİZ TURİZMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Sosyal Medyada Paylaş:Views:4Deniz Turizmine Büyük Katkı Sağlayacak Kemer’in Sualtı turizmine katkı sağlayacak olan “Sualtı heykel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir