Anasayfa » EDİTÖR » SELÇUK MERAL- AMACINIZ NE ?

SELÇUK MERAL- AMACINIZ NE ?

Sosyal Medyada Paylaş:
Views:
10

Sevgili meslektaşlarım;

Sezonun yarısına ulaştık. Bu ne zaman oldu, daha dün başlamasını bekliyorduk, ne ara yarısına geldik, diye düşünmeden edemiyor insan.

Bir harala gürele, bir gürültü patırtı, bir koşturmaca, bir telaş içinde sezona hazırlık, bir haftaya açılacak, önümüzdeki hafta kopacak, Temmuz’da çatlayacak, Ağustos’ta çoşacak beklentisiyle oluşamamış bir amaç peşinde,  tanımlanmamış veya şaşmaktan unutulması yeğlenmiş bir hedefin gerisinde, bir kavgaya tutuştuk.

Ve bu esnada farkında olmadan adımızı, markamızı, imajımızı unuttuk.

Hedef, ayakta kalmak ! Amacımız, ayakta kalmak ! İşimiz, ayakta kalmak!

Bütün bakış açısı bu olunca, gelişim, bir programa bir stratejiye bağlı kalamıyor. Çünkü gün ölüyor ve onu kurtarmak şart. Her gün öldüğünden de biz her günü kurtarmaya çalışıyoruz. Startejiye ne zaman var, ne insan. Parayı zaten geçtiğimiz sezonlardaki günü kurtarma operasyonlarında  yitirmiştik.

Anlayacağınız taktik maktik yok bam bam bam….

Sonra gelsin kış ve fuarlar, biz  yine şehir şehir gezelim, anasını ağlatığımız markamızı ve imajımızı ballandıra ballandıra anlatalım.

Şaşılacak olan bunu her seferinde yapıp farklı sonuçlar bekliyor olmamız.

Otellerimizin amacı ne, operatörlerimizin, acentelerimizin,  tedarikçilerimizin amacı ne, çalışanımızın amacı ne ?

Bu amaç günü kurtarmak olmamalı, dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olduğunu iddia ettiğimiz ülkemizin amacı g. kurtarmak ise herkes eteğindeki taşı döksün de bir görelim.

Operatörün, transfer firmasından farkı yok ise, otel handan ayrılmıyor ise, asli amacı ‘ tatil yapılabiliyor ’ olmak olan turizm ülkesi nasıl bir tatil destinasyonu olabilir.

Tatil nedir, nasıl, nerede, niçin yapılır ? Amacımız sadece buna verilebilecek olan tüm cevapları ülkemizde insanlara sunabiliyor olmalı iken biz belirsizlikler içinde debelenmekten kurtulamıyoruz.

Dünyanın en leziz yemeklerini, en rahat yataklarını en büyük eğlence mekanlarına sahip olsanız bile amacınız g. kurtarmak iken, bunlar sadece detay olarak kalır.

Adınızı unutun,  sizin amacınız ne onu söyleyin.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

FIT HOLİDAYS’E “2018 YAZI SATIŞ LİDERİ” ÖDÜLÜ

Sosyal Medyada Paylaş:Views:25FIT HOLİDAYS’E “2018 YAZI SATIŞ LİDERİ” ÖDÜLÜ Sezon sonuna yaklaşır iken 12 Eylül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir