Anasayfa » slide » RUSYA’DA YURTDIŞINA GİDENLERE YENİ DENETİM

RUSYA’DA YURTDIŞINA GİDENLERE YENİ DENETİM

Sosyal Medyada Paylaş:
Views:
9
Rus turistlerin bilgileri devletle paylaşılacak. Böylece Rusya vatandaşlarının yurt dışı çıkışlarının daha sıkı kontrol edilmesi, seyahatleri sırasında bir sorunla karşılaşmaları durumunda da daha kolay takip edilebilmeleri amaçlanıyor.

Rusya’da devlet, vatandaşların turistik amaçlı yurt dışı seyahatlerine yönelik denetimleri sıkılaştırmaya hazırlanıyor. Tur operatörlerinin, sattıkları tur paketleri ile ilgili bilgileri, “Elektronik Tur” projesi üzerinden devlet ile paylaşmalarının zorunlu hale getirilmesi için düğmeye basıldı.

RBK’nın haberine göre, Rusya Turizm Ajansı Rosturizm ve Devlet Teknoloji Kurumu Rosteh, tüm turizm şirketlerinin yaptıkları tur satışları ile ilgili ayrıntıları devlet ile paylaşmasının yasal zorunluluk olmasını teklif etti. Teklif hükümetten destek gördü.

Rusya’da 2015 yılında hizmete giren “Elektronik Tur” adlı sisteme, bugüne kadar tur operatörleri gönüllü olarak bilgi sunuyordu. Proje bazı mali sorunlar nedeniyle aksamıştı. Artık bu uygulamanın zorunlu olması önerisinde bulunuluyor.  Rosteh, zorunluluğun yasa çıkarılarak sağlanmasını istiyor.

Konunun mayıs ayında iletildiği Başkan Putin de bu öneriye destek verdiğini açıklamıştı.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 14 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

İlginizi Çekebilir

DENİZ TURİZMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Sosyal Medyada Paylaş:Views:4Deniz Turizmine Büyük Katkı Sağlayacak Kemer’in Sualtı turizmine katkı sağlayacak olan “Sualtı heykel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir