Anasayfa » slide » RUSYA’DA TURİSTTE TAKSİCİ TUZAĞI

RUSYA’DA TURİSTTE TAKSİCİ TUZAĞI

Sosyal Medyada Paylaş:
Views:
4
Moskova’da da taksicilerin özellikle yabancı turistlere karşı yaptıkları “fırsatçılıklar” Dünya Kupası öncesi ayyuka çıktı. Moskova’ya gelen bir turistin, Şeremetyevo Havaalanı’ndan kent merkezine gitmek için taksiye 23 bin 300 ruble (370 dolar) ödediği öğrenildi. Yandex Taksi bu mesafe için bin 200 ila bin 500 ruble arasında bir bedel alıyor.

Turkrus, Moskovski Komsomolets gazetesinin haberine göre, Moskova’da bir taksici, havaalanından Kızıl Meydan’a götürdüğü Vietnamlı turistten zorla 23 bin 300 ruble ücret aldı.

Polise şikayette bulunan yolcu, fiyata itiraz etmesi üzerine takci şoförünün arabanın kapılarını ve camlarını kapattığını ve kendisini tehdit ederek parayı vermeye zorladığını anlattı.

Dolandırıcı taksicinin bulunması için polisin çalışma başlattığı, zanlı hakkında “dolandırıcılık” ve “yasa dışı şekilde özgürlüğü gasp etme” suçlarından dava açılabileceği kaydedildi.

Yetkiliker Dünya Kupası döneminde bu tür vakaların artmasından endişe ediyor.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 14 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

İlginizi Çekebilir

TÜRK TURİZMİNİN GELECEĞİNİ FİYAT POLİTİKALARI BELİRLEYECEK

Sosyal Medyada Paylaş:Views:5Türk turizminin geleceğini fiyat politikaları belirleyecek Akkurt,Türk Turizmin geleceğini, belirlenecek fiyat politikalarının şekillendireceğini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir