Anasayfa » slide » MOSKOVA, DÜNYA KUPASI İÇİN 400 BİN ZİYARETÇİ BEKLİYOR

MOSKOVA, DÜNYA KUPASI İÇİN 400 BİN ZİYARETÇİ BEKLİYOR

Sosyal Medyada Paylaş:
Views:
7
Rusya, evsahipliği yapacağı Dünya Kupası için başkent Moskova’nın yanında diğer şehirlerde oynanacak maçları izlemek için çeşitli ülkelerden 400 bin ziyaretçi bekliyor.
 

En yüksek katımlımlı sportif etkinliklerin başında gelen Dünya Kupası 14 Haziran’da Rusya’nın beşkmehnti Moskova ve ülkenin diğer şehirlerinde başlıyor.

 Rusya dünya kupası maçlarını izlemek için yurtdışından gelecek 400 bin ziyaretçi için 1.500 oteli hazırladı.
Moskova belediye başkanı gelecek ziylaretçilmere en iyi hizmeti vermeleri için şehirdeki bütün otelerin hazır olduğunu söyledi.
Rus haber ajansı RIA Novosti’nin haberine göre Moskova’da 1453 otel sınıflandırmadan geçti ve hizmet kalitesini yükseltti.
Gazetemru’nun aktardığı da habere göre, önceden sınıflandırmadan geçen otel sayısı 1323 iken, şimdi bunlara 130 otel daha eklendi.
Moskova Spor ve Turizm Departmanı başkanı Nikolay Gulyaev, 1 Ocak 2017’den itibaren Dünya Kupası şehirlerinde otellerin sınıflandırılmadan geçmesinin zorunlu bir prosedür olduğunu ifade etti. Yasal olarak sadece bu prosedürden geçen oteller çalışabileceğini söyledi.
Gulyayev, “Toplamda, 400 bini yabancı yaklaşık 800 bin ile 1 milyon taraftarın gelmesini bekliyoruz. Futbol severlere ek olarak, başkente bu günlerde sıradan turistler de gelecek. Her bir otelin konforunu tek tip federal ölçütlere göre değerlendirmek için sınıflandırma gereklidir.
Moskova’daki oteller bugün hizmet kalitesi ve verilen hizmetlerin listesi hakkında güvenilir bilgiler veriyor” dedi.
Gulyayev, otellerin faaliyetlerinin sürekli olarak izlendiğini ve kendilerine fazladan yıldız eklemelerine izin verilmediğini de sözlerine ekledi.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

TÜRK TURİZMİNİN GELECEĞİNİ FİYAT POLİTİKALARI BELİRLEYECEK

Sosyal Medyada Paylaş:Views:5Türk turizminin geleceğini fiyat politikaları belirleyecek Akkurt,Türk Turizmin geleceğini, belirlenecek fiyat politikalarının şekillendireceğini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir