Anasayfa » TURİZMDEN KISA KISA » Genel » İTALYAN TURİST OLAYINDA ÖNEMLİ GELİŞME

İTALYAN TURİST OLAYINDA ÖNEMLİ GELİŞME

Sosyal Medyada Paylaş:
Views:
7

İtalya’dan turist olarak Turkiye’ye gelen 33 yaşındaki Alessandro Firoi, 13 Mart’ta İstanbul‘da kayboldu. Yapılan çalışmalar sonucu İstanbul Sarayburnu açıklarında denizden çıkarılan bir cesedin Siori’ye ait olma ihtimali üzerinde duruluyor.

Her yerde aranıyordu! İtalyan turist olayında önemli gelişme
Milliyet’te yer alan habere göre;İtalya’da muhasebecilik yaptığı öğrenilen Alessandro Firoi, 13 Mart Günü turist olarak İstanbul‘a geldi.
Önce Sefaköy’de bir otele yerleşen Firoi daha sonra Şişli’de bir otele geçti. Bir süre sonra oğluna ulaşamayan babası Eligio Firoi Beyoğlu’ndaki İtalyan Konsolosluğu’na bilgi verdi. İtalyan Konsolosluğu, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne kayıp başvurusu yapması üzerine Asayiş Şube Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı.

Çalışma kapsamında Firoi’nin Şişli’de kaldığı otelde inceleme yapıldı. Yapılan incelemeler sonucu Firoi’nın cüzdanı, pasaportu ve cep telefonu bulundu. Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, İtalyan turistin Şişli’de bir avm’ye gittiğini ardından yürüyerek Beyoğlu’na gittiğini belirledi.

İtalya’da gelerek polisle görüşen baba Eligio Firoi oğlunun depresyon nedeniyle İtalya’da bir hafta hastanede tedavi gördüğünü ve İstanbul’a gelirken kendisine haber vermediğini bilmediğini söylediği öğrenildi. Polis ekiplerini çalışmalarını sürdürmeye devam ederken, Sarayburnu açıklarında denizden bir ceset çıkarıldı. Yapılan ilk incelemelere göre, kafasına darbe aldığı belirlendi.

Çalışmalarını sürdüren ekipler Alessandro Firoi’ye ait olabileceği değerlendirerek cesedi babaya gösterdi. Babanın oğluna benzediğini belirtmesi üzerine DNA örnekleri alınarak eşleştirme yapılması için Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü devam ettiği öğrenildi.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

DENİZ TURİZMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Sosyal Medyada Paylaş:Views:4Deniz Turizmine Büyük Katkı Sağlayacak Kemer’in Sualtı turizmine katkı sağlayacak olan “Sualtı heykel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir