Anasayfa » slide » İŞTE THY’NİN BÜYÜK ORTAKLIĞININ DETAYLARI…

İŞTE THY’NİN BÜYÜK ORTAKLIĞININ DETAYLARI…

Sosyal Medyada Paylaş:
Views:
5

Turkish Cargo, Çinli ekspres kargo şirketi ZTO ve Hong Konglu PAL Air arasında imzalanan işbirliği kapsamında Hong Kong merkezli ortak global ekspres şirketi kurulacak. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, “Yeni şirketin alanında dünyanın en büyük entegratörleri arasında yer alması, 5 yıl içerisinde 2 milyar dolar gelir hedefimiz var” dedi.

 

TÜRK Hava Yolları’nın (THY) kargo markası Turkish Cargo ile Çinli ekspres kargo devi ZTO ve Hong Konglu PAL Air arasında Hong Kong merkezli ortak şirket kurulması için iş birliği anlaşması imzalandı. İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılışı öncesi küresel anlamda ses getirecek ortaklığın imzaları, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, ZTO Express Başkanı Mei Song Lai ve PAL Air Ltd Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vivian Lau’nun katıldığı toplantıda atıldı.

Bu mutabakat zaptı ile artık kapıdan kapıya küresel e-ticaret pazarına odaklandıklarını aktaran Aycı, artık sadece havalimanından havalimanına değil kapıdan kapıya teslimatı içeren bir hizmet ağını hayata geçirdiklerinin altını çizdi. Mei Song Lai, “Üç ortak arasındaki iş birliği, şüphesiz ki global eksper teslimat, depolama, hava kargo açısından son derece olumlu gelişmeler kaydedecek ve küresel anlamda kurumlar ve şahıslara önemli faydalar sağlayacak” dedi. Vivian Lau ise “THY ve ZTO ile birlikte, PAL olarak dünya klasmanında bir entegratör yaratma konusunda büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

5 AYDA YÜZDE 30 BÜYÜME
Aycı, birlikten kuvvet doğacağını, küresel anlaşmaların atılım getireceğini aktardı. Havacılık sektörünün de dünya ekseniyle birlikte yönünü doğudan batıya kaydırdığını dile getiren Aycı, “Kargoda ilk 5 aydaki büyümemiz yüzde 30 oldu. 545 bin ton taşıdık. İleri rezervasyonlarda da geçen yıl ile bu yıl arasındaki fark yüzde 17. Bu da geleceğe dönük satışlarımızın önünün açık olduğunu gösteriyor” diye konuştu.

HEDEF 1.3 MİLYON TON
Aycı, İstanbul Yeni Havalimanı’nın getireceği avantajlardan bahsederek, yeni havalimanında Turkish Cargo’nun geniş gövdeli kargo uçağına yanaşma imkanı tanıyan akıllı terminali ile 2 milyon tonluk bir kapasite ile hizmet vereceğini, bunu kısa sürede 4 milyon tona çıkartacaklarını söyledi. Sektörün zirvesini hedefleyen Turkish Cargo’nun 2017’de ilk kez bir milyon tonun üzerine çıktığını ve 1.3 milyar dolar ciro elde ettiklerini anımsatarak, “2018’de ise artık 1.35 milyon ton taşıma ve ciroda 1.5 milyar dolar aşmayı hedefliyoruz. Yüksek büyüme hızımızla 2023 hedefimiz dünyanın en büyük 5 hava kargo şirketinden birisi olma” şeklinde konuştu. Aycı, Turkish Cargo’nun kısa sürede kargoda en çok noktaya uçan şirket olma yoluna doğru gittiğini vurguladı.

İlker Aycı, şöyle devam etti: “Yeni kuracağımız şirketimizin hizmetleri arasında kapıdan kapıya lojistik faaliyetleri, toplama, taşıma, adresten alma ve dağıtım, uluslararası taşıma depolama ve son noktaya kadar taşıma yapılacak. 5 yıl içerisinde 2 milyar dolar gelir hedefimiz var. Bu çok önemli bir rakam.”

MAKUL BİR ÜCRETLENDİRME
İLKER Aycı, öte yandan, Emlak Konut GYO ile İstanbul Yeni Havalimanı’nda çalışanları için yapacakları konut çalışmasında hiçbir zaman sıfır kâr demediklerini belirterek, “Sakın böyle bir şey düşünmeyin, bu yanlış bir yorumdur. Sadece fahiş fiyatlarla değil makul bir ücretlendirme ve kredilendirme ile çalışanlarımızı konut sahibi yapacağız. Bunun altını çizeyim de uluslararası yatırımcılara yanlış bir mesaj ulaşmamış olsun” diye konuştu.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 14 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

İlginizi Çekebilir

TÜRK TURİZMİNİN GELECEĞİNİ FİYAT POLİTİKALARI BELİRLEYECEK

Sosyal Medyada Paylaş:Views:5Türk turizminin geleceğini fiyat politikaları belirleyecek Akkurt,Türk Turizmin geleceğini, belirlenecek fiyat politikalarının şekillendireceğini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir