Anasayfa » slide » TURİZMİMİZ VE BAKANIMIZ

TURİZMİMİZ VE BAKANIMIZ

Sosyal Medyada Paylaş:
Views:
5

TURİZMİMİZ VE BAKANIMIZ – SAYD Yönetim Kurulu Başkanı Sefa ALTINAY, Mehmet ERSOY’un Kültür ve Turizm Bakanı olmasından sonra basın açıklaması yaptı.

TURİZMİMİZ VE BAKANIMIZ – SAYD Yönetim Kurulu Başkanı Sefa ALTINAY, Mehmet ERSOY’un Kültür ve Turizm Bakanı olmasından sonra basın açıklaması yaptı.

TURİZMİMİZ VE BAKANIMIZ
TURİZMİMİZ VE BAKANIMIZ

80’li yıllarda özellikle devlete ait arazilerin tahsis yöntemi ile özel sektöre açılması ve eş zamanlı olarak Almanya’da 70 li yıllarda Türk işçilerin memleketlerine daha rahat ulaşımlarını sağlamak üzere uçak bileti organizasyonunu dönemsel uçak kiralamaya dönüştürerek Full Charter tecrübesi edinen Türk müteşebbislerin Seyahat Acentesi vasfı kazanmasının aynı döneme denk gelmesi Türk Turizminin yükselişe geçtiği dönem olarak hafızalarımızda.

Ardından Sovyetler Birliğinde Glasnost ve Peresteroyka politikaları ile komünizmden piyasa ekonomisine geçişi yine 1989 yılında 350 bine yakın soydaşımızın Türkiye ye zorunlu göçe zorlanması ve Rus dili ve kültürüne aşina soydaşlarımızın Kafkas kökenli soydaşlarımız ile birlikte dil ve kültür avantajlarını kullanarak Rus coğrafyasında ve Türki Cumhuriyetlerden Türkiye turizm hareketine öncelik etmeleri ardışık denk gelmektedir.

Türkiye dünya turizm liginde üst sıralara yükseldi

Yukarıda bahsi geçen gelişmeler ve etkileri ile devlet planlamasının aynı döneme tesadüf ettiği 80 ler ve 90 larda Türk yatırımcılarının gayreti ve geleneksel misafirperverliğimiz birleşerek güleryüz ve iyi ev sahipliği neticesinde mas turizminin önünü açmıştır. Bu süreçlerin doğal sonucu olarak yetişen profesyoneller konjektüründe desteği ile çok başarılı işler çıkarmaya başlayınca yabancı turizm şirketleri de gelişmelere uzak kalamayarak ülkemizde hızlı yatırımlar yapmaya başlamışlar ve Türkiye dünya turizm liginde üst sıralara yükselmiştir.

Profesyoneler ile zirveye yaklaştı

İki binlerde olgunlaşan ve önüne çıkan fırsatları iyi değerlendirmiş olan sektörümüz 80 ler ve 90 ların iyilerini alıp üzerine koyarak yaptıkları akıllı yatırımlar 2. jenerasyon eğitimli ve turizm teknolojileri, ekonomi, müşteri ilişkileri konusunda donanımlı profesyoneler ile zirveye yaklaşmıştır.

Konjektür gereği birkaç rüzgarı arkasına alarak gelişen 80 ler 90 lar ve profesyonelleşmiş ikibinler ile artık seviye yakalamış turizmimizin bir sonraki eşiği ancak iyi tanıtı, doğru yatırım ve sekötrü en ince detayına kadar tanıyan ve yönlendirebilen kamu yönetimi olmalıydı ve yeni yönetim modeli ile birlikte bunun zemini hazırlandı, tüm gözler icracı mercii olacak olan Kültür ve Turizm Bakanı kim olacak üzerinde yoğunlaşmışken dün gece Sayın Mehmet ERSOY Kültür ve Turizm Bakanı olarak anons edildi.

ERSOY’u Kültür ve Turizm Bakanı olarak  görmekten memnuniyet duyuyoruz

Sıfırdan yaratmış olduğu turizm markaları ve müşteri odaklı yaklaşımlarının yanı sıra doğru pazarlama ve markalaşma yönünde attığı adımları yıllardır izlediğimiz Sayın ERSOY Kültür ve Turizm Bakanı olarak  görmekten memnuniyet duyuyoruz. Sayın Bakanımıza başarılar dileriz.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

DENİZ TURİZMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Sosyal Medyada Paylaş:Views:4Deniz Turizmine Büyük Katkı Sağlayacak Kemer’in Sualtı turizmine katkı sağlayacak olan “Sualtı heykel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir