Anasayfa » slide » TURİZMDE HER ŞEY DAHİL SİSTEMİ ASLINDA SOVYET BULUŞU

TURİZMDE HER ŞEY DAHİL SİSTEMİ ASLINDA SOVYET BULUŞU

Sosyal Medyada Paylaş:
Views:
4

TURİZMDE HER ŞEY DAHİL SİSTEMİ ASLINDA SOVYET BULUŞU – Federal Turizm Ajansı’nın Başkanı Oleg Safonov turizmde ‘her şey dahil’ olarak bilinen sistemin ilk defa Sovyetler Birliği’nde uygulandığını söyledi.

TURİZMDE HER ŞEY DAHİL SİSTEMİ ASLINDA SOVYET BULUŞU – Federal Turizm Ajansı’nın Başkanı Oleg Safonov turizmde ‘her şey dahil’ olarak bilinen sistemin ilk defa Sovyetler Birliği’nde uygulandığını söyledi.

TURİZMDE HER ŞEY DAHİL SİSTEMİ ASLINDA SOVYET BULUŞU
TURİZMDE HER ŞEY DAHİL SİSTEMİ ASLINDA SOVYET BULUŞU

“All inclusive”, yani “her şey dahil” sistemi, tur paketi odaklı Türk turizminin dünyadaki “olmazsa olmazı” olarak yıllardır yerleşmiş bir gelenek. Bunu doğru bulan da var, yanlış bulan da… Ama bu kavram telaffuz edilince Avrupa’da hemen her yerde önce Türkiye’nin akla geldiği ve bunun neredeyse bir “Türk buluşu” olduğu söylenebilir. Ama Rusya’dan buna itiraz geldi:

Rusya’da turizm bakanlığına karşılık gelen devlet kurumu Federal Turizm Ajansı’nın Başkanı Oleg Safonov turizmde ‘her şey dahil’ olarak bilinen sistemin ilk defa Sovyetler Birliği’nde 1920’lerden itibaren sanatoryum sayfiyelerinde uygulandığını söyledi.

90’lı yıllardan sonra plaj turizminde de yayılıyor.

Safonov 1990’lardan sonra sistemin plaj turizmine de yayıldığına dikkat çekti. Turizm ajansı başkanı, sistemin özellikle Karadeniz kıyısındaki Krasnodar Krayı’nda bugün de oldukça gelişkin bir biçimde uygulandığını da sözlerine ekledi. Buna göre, Kray’da ‘her şey dahil’ hizmet veren 32 tesis var.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

TÜRK TURİZMİNİN GELECEĞİNİ FİYAT POLİTİKALARI BELİRLEYECEK

Sosyal Medyada Paylaş:Views:5Türk turizminin geleceğini fiyat politikaları belirleyecek Akkurt,Türk Turizmin geleceğini, belirlenecek fiyat politikalarının şekillendireceğini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir