Anasayfa » slide » ODEON, İNCOMİNGTE İLK YARIDA DA LİDER

ODEON, İNCOMİNGTE İLK YARIDA DA LİDER

Sosyal Medyada Paylaş:
Views:
8
ODEON, İNCOMİNGTE İLK YARIDA DA LİDER – Oti Holding bünyesindeki Odeon, ocak –haziran dönemini kapsayan yılın ilk yarısında çeşitli ülkelerden Antalya’ya getirdiği müşteri sayısını yüzde 54 artırdı.

ODEON, İNCOMİNGTE İLK YARIDA DA LİDER – Oti Holding bünyesindeki Odeon, ocak –haziran dönemini kapsayan yılın ilk yarısında çeşitli ülkelerden Antalya’ya getirdiği müşteri sayısını yüzde 54 artırdı.

ODEON, İNCOMİNGTE İLK YARIDA DA LİDER
ODEON, İNCOMİNGTE İLK YARIDA DA LİDER
Geçen yılın incoming pazarı lideri olan Oti Holding bünyesindeki Odeon bu yılın ilk yarısında da, Antalya’da ençok turist karşılayan firma oldu.
Başta Rusya olmak üzere Polonya, Ukrayna ve diğer BDT ülkelerinin yanı sıra Almanya ve diğer ülkelerden de paket turlarla gelen turistlere incoming hizmeti veren Odeon geçen yılın ilk yarısında hizmet verdiği müşteri sayısı 365 bin iken bu yılın aynı döneminde hizmet verdiği müşteri sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 197 bin kişi daha artırdı.

ODEON’UN HİZMET VERDİĞİ TURİST SAYISI YÜZDE 54 ARTTI

Buna göre Odeon’un Antalya’da hizmet verdiği turist sayısı geçen yıla göre yüzde 54 arttı. Bu da pazarın yüzde 12.7’sini oluşturuyor. Antalya incoming pazarında Oti Holding bünyesindeki Odeon yüzde 12.7 ile ilk sırada yer alırken onu yüzde 11.6 Pazar payı ile  Anex izliyor.
İncoming pazarın listesinin ilk iki sırasında yer alan firmalar Rusya ağırlıklı  çalışanlardan iken 3. Sırada Almanya ve diğer Avrupa ülkeleriyle çalışan TUI’nin Tantur’u geliyor. TUI-Tantur’un hizmet verdiği müşteri sayısı oransal olarak yüzde 80 gibi bir büyüme göstermesine karşın sayı olarak ilk ikinin gerisinde kalıyor.
TUI-Tantur geçen yılın ilk yarısında Antalya’da hizmet verdiği turist sayısı 246 bin iken bu yılın aynı döneminde bu sayı 198 bir kişi artışla 455 bine yükseldi. TUI- Tantur’un hizmet verdiği müşteri sayısı yüzde 80 arttı

Yılın ilk yarısı itibariyle Antalya incoming pazarında ilk 10 firmanın durumu şöyle:

Pegas yüzde 8,8 , Kilit Global 8,3, Meeting Point 8,1, Thomas Cook-Diana, 5,5, Intourist 4,5, Akay 3,6, Summer 2,3

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

DENİZ TURİZMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Sosyal Medyada Paylaş:Views:4Deniz Turizmine Büyük Katkı Sağlayacak Kemer’in Sualtı turizmine katkı sağlayacak olan “Sualtı heykel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir