Anasayfa » slide » 2018 ÇANAKKALE TURİZMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ÇIKIŞ YILI OLDU

2018 ÇANAKKALE TURİZMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ÇIKIŞ YILI OLDU

Sosyal Medyada Paylaş:
Views:
4

2018 ÇANAKKALE TURİZMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ÇIKIŞ YILI OLDU – ÇATOD (Çanakkale Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği) Başkanı Armağan Aydeğer, turizm yazarı Halil Öncü’ye yaptığı açıklamalarında, 2018 yılının Çanakkale turizmi için çok önemli bir çıkış yılı olduğunu söyleyerek, 2018 Troia Yılı’nın büyük etkisinin olduğunu ifade etti.

2018 ÇANAKKALE TURİZMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ÇIKIŞ YILI OLDU – ÇATOD (Çanakkale Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği) Başkanı Armağan Aydeğer, turizm yazarı Halil Öncü’ye yaptığı açıklamalarında, 2018 yılının Çanakkale turizmi için çok önemli bir çıkış yılı olduğunu söyleyerek, 2018 Troia Yılı’nın büyük etkisinin olduğunu ifade etti.

2018 ÇANAKKALE TURİZMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ÇIKIŞ YILI OLDU
2018 ÇANAKKALE TURİZMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ÇIKIŞ YILI OLDU

Çanakkale olarak Cumhuriyet tarihinden bu yana en büyük tanıtım fırsatını yakaladık!

Armağan Aydeğer, “2018 yılının Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Troia Yılı” ilan edilmesi ile birlikte, Çanakkale ve çevresi Cumhuriyet tarihinden bu yana en büyük tanıtım fırsatını elde etmiş oldu. Yurt dışındaki Kültür ve Turizm Bakanlığının gerçekleştirdiği onlarca turizm fuarında Çanakkale ve Troia ana tema olarak stantlarda yansıdı. Ve aynı şekilde Dış İşler Bakanlığımız, Kültür ve Turizm Bakanlığımızın düzenlediği toplantı ve seminerlerde Troia ve Çanakkale ana konu oldu. Bunun yanı sıra Turizm Bakanlığımızın vasıtasıyla birçok ülkeden turizm yazarları bölgemizi hali hazırda ziyaret etmekteler ve bu da bize çok ciddi bir iletişim fırsatını bizlere sunmuş oldu. Birçok ulusal ve Uluslararası basında da Çanakkale ve Troia çok önemli bir değer olarak, Troia yılı başlığı altına sürekli yayınlanmakta. Bu tanıtımlar yıl sonuna kadar artarak devam edecek” dedi.

Troia Müzesi 2018 yılı Eylül ayı içerisinde kapılarını açacak!

Troia Yılı ile birlikte bölgede alt ve üst yapılarda büyük gelişim yaşandığına da dikkat çeken Armağan Aydeğer,” Burada çok önemli konuların başında 2018 Troia yılı ile birlikte bölgede alt yapı ve üst yapıda yapılan çalışmalardır. Bu arada Troia Müzesinin açılıyor olması da oldukça önem arz etmektedir. Troia Müzesi 2018 yılı Eylül ayı içerisinde kapılarını açacak ve tüm dünyadan yüzbinlerce insanın gelmesi için çok ciddi bir motivasyon faktörü üretecek. Bu sadece Çanakkale turizmi için değil,  Türkiye Turizmi için de büyük bir katkı sağlayacaktır” dedi.

Bölgede alt üst yapılarda büyük gelişim yaşanıyor!

Troia yılı vesilesi ile Troia Milli Parkı içerisinde gerçekleştirilen çok sayıda alt ve üst yapı çalışmasının, bölgede bulunan köylerdeki iyileştirme çalışmaları ve yeni yapılan yürüyüş ve kültür rotaların da 2018 Troia yılının bölgeye bırakacağı kalıcı değerler olduğunu da vurgulayan Armağan Aydeğer, “ Çanakkale birçok Kültür ve Turizm alanındaki farklı değerleri ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen turistik noktalarından bir tanesi. Tarihi Gelibolu Yarımadası heryıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği çok önemli nokta iken Troia Yılı ile birlikte Troia Milli Parkı içerisinde yapılacak bu çalışmalar ile bölgenin uluslararası nottaki turizm hamlesine çok güçlü bir katkı sağlayacak. Çanakkale sadece bu anlattıklarımız ile kısıtlı değil. Aynı zamanda özellikle Kazdağları civarındaki doğal alanlar ile eko turizm, adalarımızda rüzgar sörfü ile deniz turizmi imkanları ile de dikkat çekiyor. Biliyorsunuz Çanakkale Türkiye’nin en uzun sahil bandı olan ikinci olarak geçiyor. Yine 1.Dünya Savaşından kalan batıkları ile birçok dalış noktası olmak üzere Türkiye’nin en güçlü Turizm oyuncularından olduğunu düşünüyoruz”dedi.

Çok iyi bir 2018 sezonu geçiriyoruz!

2018 yılını, 2016 ve 2017 yılına göre kıyasladıklarında, 2018 sezonunun çok büyük bir ivme ve hızla gelişerek devam ettiğini de vurgulayan Aydeğer, “  Özellikle Troia Yılı nedeniyle 2018 yılı ilk dört ayda bölgeyi ziyaret edenlerin sayısı iki katına çıkmış durumda. Bu çok önemli bir gelişme Çünkü, 2016 ve 2017 yılı çok ciddi bir düşüş yılıydı. Tahmin ediyoruz ki, özellikle 2019 ve beraberindeki dönemde bu uluslararası tanıtım çalışmaları, kalıcı olarak yapılan turizm değerleri bölgenin turizm alanındaki gelişimine büyük katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

Halil ÖNCÜ

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

DENİZ TURİZMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Sosyal Medyada Paylaş:Views:4Deniz Turizmine Büyük Katkı Sağlayacak Kemer’in Sualtı turizmine katkı sağlayacak olan “Sualtı heykel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir