Anasayfa » TURİZM ETKİNLİKLERİ » Dünyadan Turizm Etkinlikleri » DÜNYA KUPASI İÇİN HERKES RUSYA’DA, OTELLER DOLU…

DÜNYA KUPASI İÇİN HERKES RUSYA’DA, OTELLER DOLU…

Sosyal Medyada Paylaş:
Views:
9
Business FM’in haberine göre, Dünya Şampiyonası Organizasyon Komitesi, Rusya’yı turnuva boyunca yaklaşık 570 bin taraftarın ziyaret etmesini bekliyor. Ayrıca maçlara biletleri olmayan ancak şampiyonanın havasını solumak isteyen 60 bin turistin de ülkeye gelmesi bekleniyor. Toplam ziyaretçi sayısı böylece en az 630 bin olarak öngörülüyor.
Rusya’nın diğer bölgelerinden maçların oynanacağı kentlere seyahat etmesi beklenen 300 bine yakın Rusyalı taraftar da düşünüldüğünde, konaklama konusunda yaşanabilecek sıkıntılara kafa yoruluyor.

Başkent Moskova’da maçların oynanacağı tarihler için otellerde neredeyse hiç yer kalmazken, hostellerin de tamamına yakını doldu.

IRN.ru’nun anketine göre, Rusya vatandaşlarının yüzde 77’si yabancı taraftarlara evlerini kiraya vermeye sıcak akmıyor. Halkın yüzde 8’i bu konuda kararsız. Ankete katılanların yüzde 15’i ise evlerini Dünya Kupası boyunca kiraya vermeye hazır olduklarını söyledi.

Dünya Futbol Şampiyonası’na hazırlanan Rusya’da turist akışının ikiye katlanması bekleniyor. Otellerin tamamına yakını dolarken, ülkeyi ziyaret edecek 570 bine yakın taraftarın ve 60 bin biletsiz turistin ağırlanması için sıradan vatandaşlar da evlerini günlük olarak kiraya veriyor.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 14 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

İlginizi Çekebilir

DENİZ TURİZMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Sosyal Medyada Paylaş:Views:4Deniz Turizmine Büyük Katkı Sağlayacak Kemer’in Sualtı turizmine katkı sağlayacak olan “Sualtı heykel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir