Anasayfa » TURİZMDE KİŞİSEL GELİŞİM VE YÖNETİM » Satış » 2017’NİN İK TRENDİ: ÇALIŞAN MUTLULUĞU

2017’NİN İK TRENDİ: ÇALIŞAN MUTLULUĞU

Sosyal Medyada Paylaş:
Views:
11

 2017’nin İK trendleri gün yüzüne çıktı. Gelecek yıl yöneticiler daha zengin paketler, bonuslar, aile organizasyonları ve yan haklarla yeteneği elde tutmaya ve sirkülasyonu düşürmeye çalışacak.

1464465704081

2016’nın ilk yarısını bitirmeye 1 ay kala gelecek yılın insan kaynakları (İK) trendleri de ortaya çıkmaya başladı. Şirketlerin performansını en üst seviyeye çıkarmak için çalışan performansını artırmak üzerine kurulu trendlerin başında çalışan sirkülasyonunu azaltma, yeteneği elde tutma, gerçek performans analiz süreçleri, ihtiyaçlarını yeniden belirleme, mobilite, marka değerini artıracak işe alma süreçleri, çalışanların mevcut niteliklerini artırma geliyor.

AİLELERE DOKUNUYORLAR
Çalışan sirkülasyonu en mühim konuların başında. Bunun için İK yöneticileri, çalışanları mutlu edecek ve huzurlu çalışmalarını sağlayacak modeller üzerinde çalışıyor. Bunun için çalışanlarının yanı sıra ailelerine de dokunmanın yollarını arıyorlar. Yan haklar, çalışanın ailelerini de kapsayan sağlık sigortaları gibi modeller uyguluyorlar. Pek çok kurumun anneler, gibi özel günlerde toplu organizasyonlarla çalışanların ailelerini de kapsayan organizasyonlar düzenlemelerinin arkasında bu yatıyor.

ÖLÇÜMLER SIKLAŞACAK
Yıllardır İK yöneticilerinin en büyük sorumluluğu kuruma doğru işgücünü almaktır. Ancak bugünün dünyasında doğru işgücünü istihdam etmenin yanında yetenekli çalışanları kurumda tutmak da İK yöneticilerinin en büyük sorumlulukları arasında. Farklı teklifler, bonuslar, maddi paketler gibi uzun soluklu hesaplar yapan yöneticiler, bu çalışanların kendilerini özel ve güçlü hissetmelerini sağlamak için çalışıyorlar. Yöneticiler kurum içindeki yetenekli kişilere belli sorumluluklar verip 6 ay içinde kendilerini daha da geliştirmelerini sağlayan programlar hazırlıyorlar. Kurumlar performans artırmak için yıl içinde kısa dönemli performans ölçümleri yapıyorlar. Aldıkları geri beslemeye göre performans modellerinde düzenleme yapıyorlar. Bu da yöneticiye çalışanların performansıyla ilgili bir resim çizmiş oluyor.

TEKNOLOJİ YATIRIMI ARTIYOR
İK liderleri hiyerarşik bir yapı yerine yatay organizasyon yapılarına geçiyor. Mobilitenin daha az maliyetli ve çalışanı daha mutlu eden yanını keşfeden kurumlar ye yatırımı artırıyorlar. Çalışanın bulunduğu her yerden çalışabilmesini olanaklı kılan teknolojilerle şirketler hem zamandan hem de bütçeden tasarruf ediyor. Çalışanların eğitimi şirketlerin en fazla harcadığı alanlardan. Verimi artırmak için çalışan özelinde eğitim içerikleri düzenleniyor. Sosyal medya aracılığıyla dağıtılan yazılar ve fotoğraflar da İK departmanları tarafından dış dünyayla bağlantı kurmak için kullanılıyor. İşte İnsan

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

TÜRK TURİZMİNİN GELECEĞİNİ FİYAT POLİTİKALARI BELİRLEYECEK

Sosyal Medyada Paylaş:Views:5Türk turizminin geleceğini fiyat politikaları belirleyecek Akkurt,Türk Turizmin geleceğini, belirlenecek fiyat politikalarının şekillendireceğini …

One comment

  1. Ahmet Cem Yenal

    Sayın kopyalayıp yazan; Ya derginizde boş sayfa vardı ya da bu memlekette yaşamıyorsunuz. Şimdi ben bu yazınızı kendi portalımda yayınlasam sizlere GALİZ küfür ederler. Onun için bu memleketteki İK hakkında önce bilgi edinin, araştırın sonra yayınlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir