Anasayfa » HABER » MANAVGAT’TA TURİST DOLU OTEL İCRA ŞOKU

MANAVGAT’TA TURİST DOLU OTEL İCRA ŞOKU

Sosyal Medyada Paylaş:

Turizmde yüksek sezon diye tabir edilen şu günlerinde özellikle Antalya Manavgat ilçesi turizm için hoş olmayan haberlerle gündeme geliyor. Dün otel ve acente anlaşmazlığı yüzünden otele alınmayan müşterilerin mağduriyetini dile getirirken, bugünde, yine Manavgat’ta müşteri dolu otele icra şoku haberleriyle güne başladık.

Ödeme Güçlüğü Çekiyordu

Manavgat’ta bulunan 4 yıldızlı bir oteldeki malzemelere müşteri varken el konuldu. Otelde tatil yapan turistler ise bu durumu hayretler içinde izledi.
Hürriyet’te yer alan Habere göre; Manavgat’ın Örenşehir mevkiinde bulunan ve bir süredir ödeme güçlüğü yaşanan 4 yıldızlı Green Imperial Beach Hotel’e mal veren çeşitli firmalar tarafından icra takibi başlatıldı.

Firma yetkilileriyle ödeme planında anlaşamayan tedarikçi firmalar, bugün icra memurları ve jandarmayla birlikte otelde haciz uyguladı. Haciz işlemini gerçekleştiren alacaklı firmaların malzemeleri taşımasını, otelde tatillerini geçiren yerli ve yabancı turistler şaşkınlıkla izledi.

 

Otelin finansal durumu nedeniyle bir turizm acentesinin Ağustos ayında otele turist getirmediği, tatil yapan turistlerin bir kısmının başka otellere yerleştirildiği, otelde doluluk oranının yüzde 30’lar civarında olduğu belirtildi.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 14 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

İlginizi Çekebilir

OKYANUSA DAHİL OLACAK İYİ PERSONELİ BULMAK MI , YARATMAK MI…

Sosyal Medyada Paylaş:Belconti Resort Hotel İnsan Kaynakları Müdürü Nevzat Demir; turizm sektörünü bir okyanusa benzeterek, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir