Anasayfa » Güncel Haberler » RUSYA’DA TATİLCİLER KAZAN KALDIRDI

RUSYA’DA TATİLCİLER KAZAN KALDIRDI

Sosyal Medyada Paylaş:
RUSYA’DA TATİLCİLER KAZAN KALDIRDI – Rusya’da yerli turizm sektörüne destek olmak için başlatılan yeni uygulama “direnişle” karşılaştı. Ülkenin sayfiye bölgelerinden Stavropol Krayı’nda 50 ruble günlük tatil vergisi ödemeyen turistlerin sayısı 2 bin 500’e ulaştı.

RUSYA’DA TATİLCİLER KAZAN KALDIRDI – Rusya’da yerli turizm sektörüne destek olmak için başlatılan yeni uygulama “direnişle” karşılaştı. Ülkenin sayfiye bölgelerinden Stavropol Krayı’nda 50 ruble günlük tatil vergisi ödemeyen turistlerin sayısı 2 bin 500’e ulaştı.

RUSYA'DA TATİLCİLER KAZAN KALDIRDI
RUSYA’DA TATİLCİLER KAZAN KALDIRDI

RBC gazetesinin yerel idari kaynaklara dayandırdığı habere göre, vergi ödemeyi reddedenlerin toplam içindeki payı yüzde 3. Para ödemek istemeyenler arasında yabancı turistlerin de bulunduğu öğrenildi.

Stavropol yetkilileri Mayıs-Haziran döneminde Yessentuki, Jelenzovosk, Kislovosk ve Pyatigorsk sayfiyelerini 85 bin turistin ziyaret ettiğini, bunlardan 72,8 bininden vergi ödemesi alınırken, 9 bin 700 kişinin vergiden muaf sayılan çocuk, emekli, savaş gazisi, engelli, yoksul ve öğrenci olduğunu açıkladı.

Uygulamadan sonra Stavropol Krayı ilk iki ayda 37,6 milyon ruble vergi topladı

Yasaya göre tatil vergisi ödemeyenler 500 ile 2 bin ruble arasında para cezasına çarptırılabiliyor. Rusya geçtiğimiz yıldan itibaren Kırım Cumhuriyeti, Altay, Krasnodar ve Stavropol kraylarında turistlerden tatil vergisi alıyor. RBC’ya göre, uygulamadan sonra Stavropol Krayı ilk iki ayda 37,6 milyon ruble vergi topladı.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

KIRSAL YAŞAM VE TARIM MÜZESİ

İLK KIRSAL YAŞAM VE TARIM MÜZESİ ÇORUM’DA KURULUYOR

Sosyal Medyada Paylaş:TÜRKİYE’NİN İLK KIRSAL YAŞAM VE TARIM MÜZESİ ÇORUM’DA KURULUYOR – Türkiye Büyük Millet Meclisinde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir