Anasayfa » Güncel Haberler » TÜRKİYE’DE BİR İLK IŞIKLI DRONE SHOW İZLEYENLERİ BÜYÜLÜYOR

TÜRKİYE’DE BİR İLK IŞIKLI DRONE SHOW İZLEYENLERİ BÜYÜLÜYOR

Sosyal Medyada Paylaş:

SKD Drone, Türkiye’de ilk olarak senkronize sürü teknolojisiyle geliştirilmiş özel yazılımıyla sizleri gösteri dronelarıyla tanıştırıyor. SKD Drone’un son teknoloji droneları farklı koreografi seçenekleri ve rengarenk ışıklarıyla havada büyüleyici şovlara imza atıyor. Çevre dostu sadece elektrikle çalışan teknolojisiyle drone’lar atmosfere zararıyla bilinen havayi fişek gösterilerinin yerini almaya ve gökyüzünün yeni hakimi olmaya aday. Biz de GM Dergi olarak,  Antalya/Belek’te bulunan SKD Drone merkezini ziyaret ederek bu muhteşem fikri ortaya çıkaran SKD Drone’un kurucuları Reha Kamiloğlu ve Umut Duvan ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Drone’larla muhteşem şovlar gerçekleştiriyorsunuz, bu konudaki faaliyetleriniz nedir?

Son üç yıldır, bu şovları gerçekleştiriyoruz, üst olarak kendimize Antalya Belek’i belirledik. Ancak Dubai’de de çalışmalarımız olduğu için orada da bir şirketimiz var. Türkiye’de bir ilk olan özel yazılımla gerçekleştirdiğimiz şovlar, izleyicileri büyülüyor. Bu şovları konser, doğum günü, açılış vs. her türlü etkinlikte kullanabiliyoruz. Kaliteli, benzersiz ve görülmemiş bir organizasyon gerçekleştirmek isteyenlere muhteşem bir görsel şov sunuyoruz. Şu an Dünya’da sayılı firmanın yapabildiği  ışıklı drone şovları yapabilen bir Türk firması olarak gururluyuz.

Şu ana kadar Dünya’da ve Türkiye’de nerelerde bu şovları gerçekleştirdiniz?

Türkiye’de henüz çok yeni olmamıza rağmen büyük ilgi görüyoruz.  Şu ana kadar Antalya Belek Bölgesi’nde bulunan Calista Luxury Resort’te,  Nisan ayı içerisinde Antalya’da düzenlenen Eurasia Airshow’da, İstanbul’da gerçekleşen Bilişim Fuarı’nda  gösteriler yaptık. Yurt dışında ise, Avrupa’daki ilk gösterimizi İtalya Milano’da bir açılışta gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra Dubai ile yakın temastayız ve oradan çok talep alıyoruz. Yılbaşında yine büyük bir gösteriye Dubai’de imza atacağız.

Bu şovları oteller nasıl kullanabilir? Bu yöndeki çalışmalarınız ve otellerin bilmesi gerekenler nelerdir?

Gösterilerimiz eğlencenin olduğu her yerde kullanabilirim. Güvenlik açısından hiçbir tehlike içermeyen gösteriler düzenliyoruz. Drone’larla şovlarımızı hem iç hem de dış mekanlarda gerçekleştiriyoruz. İç mekanlar da gerçekleştireceğimiz şovlar için özel hazırlanmış olan halı üzerinde, dış mekanlarda ise planlanan alan üzerinde farklı koreografilere sahip muhteşem ışıklı görsel şölen gerçekleştiriyoruz.

Animasyon etkinlikleri, düğün, açılış, parti ve benzeri organizasyonlarda gerçekleştirebileceğimiz şovlarımızla otellerimize misafirlerine farklı bir eğlence imkanı sunmalarını sağlıyoruz.

Son olarak burada eğitimler verdiğinizi biliyoruz, eğitimlerinizden bahseder misiniz?

Evet, sizin de söylediğiniz gibi Dvn Drone Academy ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi iş birliği ile  İHA 0 VE İHA 1 Ticari Lisans Eğitimlerini merkezimiz de veriyoruz. Eğitimlerimiz konferans salonumuzda Türk Hava Kurumu Üniversitesi eğitmenleri tarafından veriliyor.

Günümüzde artık, reklam, sinema savunma sanayi,  havadan görüntüleme gibi sektörlerde drone kullanımı yaygınlaştıkça bunları sadece eğitimli kişilerin uçurması gerektiği ve bu alanda eğitim almanın önemi de anlaşılmış oldu.

Söz konusu hava araçları emniyet ve güvenlik birimlerince de kullanılıyor. SKD Drone, Dvn Drone Academy ve Türk Hava Kurumu Üniversitesinin iş birliği ile Belek’te ki merkezimizde verilen İHA 0 ve İHA 1 Lisans Eğitimleri Türk Hava Kurumu Üniversitesi tarafından sertifikalandırılır. Katılımcılar eğitim sonunda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden onaylı belgelerle sektöre profesyonel olarak girerler. İHA 0 – 2 Gün süren, toplamda 12 saatlik ticari lisans eğitimidir. İHA 1 ise toplamda 4 gün süren 36 saat süren bir eğitimdir. Son olarak eğitimlerimizin yanında drone’u olup ta hasar gören ve tamire ihtiyacı olan drone’ları içinde bir tamir atölyemiz mevcut. Bu hizmeti de merkezimiz de sunuyoruz. Tüm drone  meraklılarını merkezimize  bekliyoruz.

 

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

İlginizi Çekebilir

ANTİK KENT PERGE’YE REHBERLERİN TOPLADIĞI PARA İLE 11 SÜTUN DİKİLDİ

Sosyal Medyada Paylaş: ANTALYA Valiliği’nin öncülüğünde başlatılan ‘Perge’de Dikili Bir Sütunun Olsun’ kampanyası kapsamında, NBK …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir