Anasayfa » Güncel Haberler » ÖZBEKİSTAN KIŞ TURİZMİNDE ERCİYES’LE İŞBİRLİĞİ YAPACAK

ÖZBEKİSTAN KIŞ TURİZMİNDE ERCİYES’LE İŞBİRLİĞİ YAPACAK

Sosyal Medyada Paylaş:

Özbekistan Turizm Geliştirme Bakanı Aziz Abdulhakimov, Erciyes’e yapılan yatırımları yerinde inceledi.

  

“Turizmi Geliştirme İş Birliği Anlaşması” için ülkemize gelen Özbekistan Turizm Geliştirme Bakanı Aziz Abdulhakimov, ziyaretine Kayseri Erciyes’ten başladı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kış turizmine yönelik en büyük yatırımların gerçekleştiği Erciyes Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulunan Bakan Aziz Abdulhakimov’a Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı eşlik etti. Cıngı, Bakan Abdulhakimov’a, son teknoloji ile donatılmış tesisleri, pistleri, Erciyes’in sahip olduğu ulaşım, konaklama ve sosyal imkânlarını yerinde anlatarak bölgenin tarihi ve tabii güzellikleri hakkında bilgiler verdi.

 Erciyes’e hayran kaldığını belirten Özbekistan Turizm Geliştirme Bakanı Aziz Abdulhakimov, ”Erciyes’teki bu devasa yatırımı ve turizm potansiyelini görünce çok mutlu olduk. Bizler de Özbekistan’da turizmin gelişmesi için çaba gösteriyoruz. Burada yapılan Erciyes Master Planı’nı örneklemek ve Erciyes A.Ş. gibi bir kurumun sahip olduğu tecrübelerden faydalanmak bizlere çok şey katacaktır. Erciyes’i model alarak ülkemiz turizmine birlikte hizmet etmekten büyük memnuniyet duyacağız” ifadelerini kullandı.

 

Ziyaretten dolayı Özbek Bakan Abdulhakimov’a teşekkür eden Dr. Murat Cahid Cıngı, “Bilindiği üzere Erciyes, Kayseri Büyükşehir Belediyemiz eliyle ortaya konan Master Plan’la, bölgemizde son yıllarda ortaya çıkan en büyük yatırımlardan birisi oldu. Ülkemizde kış turizm aydınlanmasına öncülük eden dağımız bugün Türkiye’nin en gelişmiş, dünyanın ise sayılı kayak merkezlerinden biri haline geldi. Avrupa’daki kayak merkezleri örneğinde olduğu gibi Erciyes, profesyonel bir mantıkla Erciyes A.Ş. tarafından yönetilmektedir. Özbekistan’da kış turizmi alanında yapılacak olan her türlü çalışmaya, Türkiye’nin ilk ve tek dağ yönetim şirketi olarak edindiğimiz tecrübe ve bilgi birikimimizle destek vermeye hazırız. Kardeş ülke Özbekistan ile ülkemiz arasında turizmin gelişmesi açısından imzalanan Turizm Geliştirme İş Birliği Anlaşması’nın da çok faydalı olacağı kanaatindeyiz. Sayın Bakan Abdulhakimov’un ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduk. Önümüzdeki zamanlarda iki ülke için özellikle kış turizminde büyük işbirliği imkânlarının çıkacağını temenni ediyoruz” dedi.

 

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

KIRSAL YAŞAM VE TARIM MÜZESİ

İLK KIRSAL YAŞAM VE TARIM MÜZESİ ÇORUM’DA KURULUYOR

Sosyal Medyada Paylaş:TÜRKİYE’NİN İLK KIRSAL YAŞAM VE TARIM MÜZESİ ÇORUM’DA KURULUYOR – Türkiye Büyük Millet Meclisinde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir