Anasayfa » Güncel Haberler » DİNOPARK YENİLİKLERİ İLE 2018 TURİZM SEZONUNA HAZIR

DİNOPARK YENİLİKLERİ İLE 2018 TURİZM SEZONUNA HAZIR

Sosyal Medyada Paylaş:

Antalya Kemer yolu üzerinde 30 dönümlük bir arazide hizmet veren Dinopark, Deep Fear (Korku Tüneli, Dinoclub ,macera parkuru ve kontakpark ile 2018 turizm sezonuna hazır. Turizme katma değer sağlayan Dinopark’ın 2018 yılı hedeflerini ve yeniliklerini Koordinatör Feride Uygur’dan dinledik.

Dinopark, Antalya turizmi için önemli bir ürün. Bu yıl için hazırlıklarınızdan ve yeniliklerinizden bahseder misiniz?

DinoPark, 30 dönümlük arazi üzerinde, Akdeniz’in portakal kokulu eşsiz doğası içinde, fıstık ve kızılçam ormanları arasında yer alıyor.  Bizim için parkın her alanı ayrı bir değer taşıyor. Ziyaretçilerimizi kapıdan girdiği andan itibaren içeri de birçok aktivite bekliyor. Bunlar;  macera parkuru,  dinozor parkuru, yaz aylarında havuz, 7D Sinema, Fosil Havuzu, Çocuk Atölyesi, Trambolin ve “deep Fear” yani tımarhane temalı korku tüneli. 2018 sezonu için ziyaretçilerimize sunulan yenilikler ise  kontakpark , dinozor kukla gösterileri ve dinoclub projemiz. Misyonumuz alternatif turizmde yenilik ve yaratıcılık. Bu düşünceyle çıktığımız yolda ziyaretçilerimize ve acentelerimize yenilikler sunuyor ve güzel tepkiler alıyoruz.

Deapfear  konseptinizden biraz bahseder misiniz?

 Bu konsept için Türkiye’de bir ilk diyebiliriz. Çıldırmış Tımarhane konseptli 20 odadan oluşan korku tünelimizde canlı animatörler kullanıyoruz. Ziyaretçiler; zombiler, katiller ve psikopat hemşirelerin arasından geçerek çıkışa ulaşmaya çalışıyorlar.  Bu aktivite büyükler için ve 16 yaş sınırımız var. Artık turistler de deniz, kum ve güneşin dışında ve otel dışında farklı aktiviteler aramakta. Ayrıca Türkiye’de özellikle İstanbul’da korku evi akımı başladı. Biz de adrenalin dolu bu aktivite ile hem iç pazar hem de yurt dışından gelen misafirlerimizin taleplerine en iyi şekilde cevap veriyoruz. Dinopark’ın sadece çocuklara yönelik olmadığını bu projemizle vurgulamak istiyoruz.

Dinopark’ta korku tüneli dışında çocukların ebeveynlerine neler sunuyorsunuz?

Çocuklu ailelerimiz için kahvaltı ve zengin menümüzün bulunduğu leziz yemeklerimizin yer aldığı restoranımız var.  Ziyaretçilerimiz güler yüzlü personelimizin titiz sunumuyla havuz başında kahvaltı ya da öğle yemeklerini yiyebiliyorlar. Çocuklu aileler, tesisimizden içeri girdikten sonra dinozor parkurunu gezebiliyor, macera parkurunda eğlenceli vakit geçirebiliyor. Ayrıca fosil kazı alanında çocuklar arkeolojik çalışmalar gerçekleştirerek eğitimler alıyorlar. Bunu dışında mini kulüp hizmetimiz bulunuyor. Çocuklarını mini kulübe bırakarak Deep Fear- korku tünelinden faydalanabiliyorlar ve daha sonra serinlemek için havuza girebiliyorlar. Tesisimizin çıkışında çocuklarımız için özel hazırladığımız boyama kitaplarını hediye ediyoruz.

Bu yıl ki yenilikleriniz arasında olan Kontakpark’tan bahseder misiniz?

Kontak park, bu yıl hem yetişkinler için hem de çocuklar için hizmete giren bir alanımız. Dinopark Ailesi olarak, hayvanların kafes arkasında olmasına karşı olan bir işletmeyiz. Hayvanlara verilen özgür alanımızda onları ziyaretçilerimizle buluşturacağız. 15 farklı kuş türünün, su kaplumbağaların, ördeklerin ve tavşanların bulunduğu bu parkta ziyaretçilerimiz hayvanlarla temas halinde olacaklar.

Son olarak acentelerle olan işbirlikleriniz hakkında neler söylemek istersiniz?

Misafirlere farklı hizmetler sunarak hemen hemen tüm acentelerle işbirliğimiz bulunmakta. En önem verdiğimiz projemiz ise bu yıl “dinoclub”” adı altına tur düzenlemek. Dinoclub çocukların ailelerinden bağımsız hem eğlenip hem eğitileceği bir projedir. Acentelerimize sunduğumuz yenilikçi tutumumuz karşılığında da güzel tepkiler alıyoruz. Acentelerden bazıları misafirlerine Dinopark turu veya dinozor temalı boyama kitaplarımızı hediye ediyor. Misafirin henüz ülkesindeyken tur operatöründen aldığı paket tura dahil eden acentelerimiz dahi bulunmakta. Çocuklu bir aileye verilebilecek en anlamlı hediye; çocuklarının mutlu oldukları anlara tanık olma olanağı sunmalarıdır. Acentelerin Dinopark’a olan yoğun ilgisi bizleri çok mutlu ediyor.  Biz Dinopark olarak, 2018 sezonuna hazırız ve ziyaretçilerimizi bekliyoruz.

 

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

OKYANUSA DAHİL OLACAK İYİ PERSONELİ BULMAK MI , YARATMAK MI…

Sosyal Medyada Paylaş:Belconti Resort Hotel İnsan Kaynakları Müdürü Nevzat Demir; turizm sektörünü bir okyanusa benzeterek, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir