Anasayfa » Güncel Haberler » ARAP HAVAYOLLARI TÜRKİYE’YE SEFERLERİNİ ARTIRIYOR

ARAP HAVAYOLLARI TÜRKİYE’YE SEFERLERİNİ ARTIRIYOR

Sosyal Medyada Paylaş:
Avrupa’dan Air France, Iberia, Swiss, Alitalia, Austrian ve ABD’den Air Canada, Türkiye uçuşlarını durdururken, Air Arabia, Suudi Airlines ve Oman Air’ihn aralarında olduğu Arap ülkelerinden havaayolLarı Türkiye seferlerini artırıyor.
 
 Aralarında Air France, Iberia, Swiss, Alitalia, Austrian’ın da olduğu Avrupalı havayolları Türkiye’den çekilirken çeşitli Arap ülkelerinden havayolları Türkiye’ye yaptıkları seferleri artırıyor.
Haber Türk Gazetesi’nden Güntay Şimşek’in haberine göre, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan sefer yapan Avrupa’dan Air France, Iberia, Swiss, Alitalia, Austrian ve ABD’den Air Canada, Delta artık uçmazken Arap dünyasının Türkiye’ye ilgisi artıyor.
Air Arabia İzmir’e uçacak
Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın ilk ve lider düşük maliyetli havayolu şirketi Air Arabia, 27 Haziran 2018’den itibaren Birleşik Arap Emirlikleri ile İzmir’i birbirine bağlayan ilk havayolu şirketi olacak.
Dubai’ye karayoluyla 15-30 dakikalık mesafede yer alan Sharjah’ın Air Arabia ile Türkiye bağlantısı da böylece 5 merkeze çıkacak. Air Arabia halihazırda İstanbul, Antalya, Bodrum ve Trabzon’a uçuyor. Sharjah-İzmir uçuşları, haftada iki gün karşılıklı olarak yapılacak. Sharjah’dan çarşamba ve cumartesi akşamı 21.05’te İzmir’e yapılacak uçuşların dönüşü, perşembe ve pazar günleri 01.30’da olacak. Böylece Türkiye’nin 5 noktasından Air Arabia ile Dubai’ye de çok daha hesaplı uçulabilecek.
Oman Air İstanbul’a uçacak
Umman’ın milli havayolu Oman Air 1 Haziran’dan itibaren Muscat-İstanbul uçuşlarına başlayacak. Seferler Boeing 737-800/900ER ve MAX modelleriyle gerçekleştirilecek.
Saudia, Emirates ve Katar’dan yeni hatlar
Suudi Arabistan’ın milli havayolu Saudia Airlines, yaz dönemi için Riyad ve Cidde’den İzmir’e sefer yapacak. 12 Haziran’da başlayacak Riyad uçuşları, haftada 3 kez, 10 Haziran’da başlayacak Cidde uçuşları ise haftada 4 kez icra edilecek.
Eylül ayına kadar sürecek seferler, Airbus A320 tipi uçaklarla gerçekleştirilecek.
Saudia şu anda İstanbul Atatürk ve Ankara Esenboğa’ya uçuşlar düzenliyor.
Emirates Sabiha Gökçen’de
Dubai merkezli Emirates Havayolları ise 15 Aralık 2015’te Dubai’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçmaya başlamıştı.
Boeing 777 uçakları ile icra edilen seferler, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası, 1 Ağustos 2016’da durdurulmuştu.
Emirates, Sabiha Gökçen seferlerine 8 Haziran 2018’de yeniden başlayacak ve haftanın 5 günü uçacak.
Katar’ın milli havayolu Qatar Airways ise 6 Kasım 2017’de Doha-Adana arasında tarifeli seferlere başlamıştı. Haftanın 3 günü Airbus A320 uçakları ile icra edilen seferlerin ardından havayolu sürpriz bir karara daha imza attı.
Qatar Airways, 4 Nisan’da Doha ile Hatay’ı birbirine bağlama kararı aldı.
Çarşamba, cuma ve pazar olmak üzere haftada 3 gün gerçekleşecek seferler, Airbus A320 uçakları ile icra edilecek.
Qatar Airways şu anda İstanbul Atatürk, Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa’yı Doha’ya direkt olarak bağlıyor.
Türkiye’nin 5 noktasından Air Arabia ile Dubai’ye de çok daha hesaplı uçulabilecek,

 

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

OKYANUSA DAHİL OLACAK İYİ PERSONELİ BULMAK MI , YARATMAK MI…

Sosyal Medyada Paylaş:Belconti Resort Hotel İnsan Kaynakları Müdürü Nevzat Demir; turizm sektörünü bir okyanusa benzeterek, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir