Anasayfa » HABER » Acenta / Tur Operatörü » ALMAN TURİST TÜRKİYE UCUZ DİYE Mİ GERİ DÖNDÜ?

ALMAN TURİST TÜRKİYE UCUZ DİYE Mİ GERİ DÖNDÜ?

Sosyal Medyada Paylaş:

Son iki yılın ardından 2017’nin sonlarında yeniden yükselişe geçen Almanların Türkiye talebi hızla artmaya devam ediyor.  Turizmciler,  ise bu talebin fiyat endeskli olduğunu düşünüyor . Alman Turist Türkiye ucuz diye mi geri döndü, işte sorunun açıklaması…

 Türkiye talebinin arttığı Almanya’daki tüm tur operatörleri tarafından doğrulanırken, Bentour fiyatların yükseldiğini, DER Touristik ise talebin hala fiyat merkezli olduğunu belirtiyor. Yılın başından beri artmaya devam Almanya’daki Türkiye tatili talebi, nisan ayındaki yüzde 86 artış ile en yüksek büyümeyi gösterdi.

Tur operatörleri ise, Türkiye’nin pazara yeniden döndüğü konusunda fikir birliği etmiş görünüyor. TUI, Türkiye’nin 2018 yaz sezonunun net kazanan destinasyonlarından biri olduğunu belirtirken, rezervasyonlarda yüzde 80 artış yaşandığını müjdeledi. TUI, satış gelirlerinin de geçen yılın aynı dönemine göre ikiye katlandığı duyurdu.

Türkiye kapasiteleri arttı

Özellikle çocuklu Alman ailelerin Türkiye’ye dönmeye başlamasıyla birlikte, Almanya’daki diğer tur operatörleri de benzer açıklamalarda bulundu. Tur operatörleri ve uçak şirketleri, bu güçlü geri dönüşe yanıt verebilmek için Türkiye kapasitelerini yükseltti.

Türkiye rezervasyonlarında çift haneli artışlar yaşandığını söyleyen Öger Tours’un Ürün Müdürü Altan Tarakçı, Türkiye’ye dönük bu yükseliş trendinin devam etmesinin beklendiği ifade etti.

Tercih sebebi hala fiyat avantajı

Yılın ilk 2-3 aylık döneminde Türkiye tatili satışlarının yüzde 165 oranında arttığına dikkat çeken Bentour Reisen ise, kişi başına otalama paket tur fiyatlarının 600 Euro’dan 720 Euro’ya yükseldiğini belirtti. Şirket, ortalama tatil süresinin ise, 9.3 geceden 10.1 geceye yükseldiğini açıkladı.

Almanya’da Türkiye talebinin yükselmeye devam ettiğini doğrulayan bir açıklama da DER Touristik’ten geldi. Şirketin Ürün Müdürü Nils Lübbe, ”Ancak Türkiye talebindeki temel lokomotif, hala fiyat” vurgusu yaptı.

Bir iyi haber de Schauinsland Reisen’dan

Alltours, Antalya’ya dönük talepteki yükselişle beraber bu yıl Tükiye volümlerinin ikiye katlandığını belirtirken, aile şirketi Schauinsland Reisen ise, Türkiye satışlarında yüzde 50 artış olduğunu duyurdu.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

OKYANUSA DAHİL OLACAK İYİ PERSONELİ BULMAK MI , YARATMAK MI…

Sosyal Medyada Paylaş:Belconti Resort Hotel İnsan Kaynakları Müdürü Nevzat Demir; turizm sektörünü bir okyanusa benzeterek, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir