Anasayfa » Güncel Haberler » NASHİRA OTELLERİ VE NASHİRPARK İLE ALTERNATİF TURİZME BÜYÜK KATKI SAĞLIYORUZ

NASHİRA OTELLERİ VE NASHİRPARK İLE ALTERNATİF TURİZME BÜYÜK KATKI SAĞLIYORUZ

Sosyal Medyada Paylaş:

Nashira Otelleri Başkan Vekili ve Coffeetainer’ın yaratıcısı Ezgican Aydoğan ile Nashira Otelleri ve Nashirapark olarak alternatif turizme yönelik hizmetlerini konuştuk.

GM DERGİ – ÖZEL HABER

Nashira Otelleri olarak alternatif turizme yönelik faaliyetlerinizi biliyoruz. Dünden bugüne neler yaptınız, kısaca okuyucularımızla paylaşır mısınız?

Turizmin 12 aya yayılması ve tek tip satış anlayışından kurtulması için Nashira Otelleri olarak birçok projeye imza attık. Biz alternatif turizme önem veriyoruz. Babam Hüseyin Aydoğan ve ben, spor tutkunuyuz. Ben, sörf sporuyla ilgileniyorum, babam da iyi bir tenis oyuncusu. Biz bu tutkumuzu, işimizle birleştirdik. Çeşitli alternatif spor dallarında otellerimizde turnuvalar gerçekleştiriyoruz.

İlk Dragon Kano Festivali’ni düzenleyen sizsiniz, Manavgat’a armağanınız olan bu projeden bahseder misiniz?

Manavgat Titreyengöl bölgesinde tüm otelleri kapsayan bir projeydi.  Dünyanın dört bir yanından kanocuları şehrimizde ağırladık. Bu proje hem Titreyengöl’ün tanıtımına hem de Nashira Otel’in tanımına büyük katkı sağladı. Bu projemiz gelenekselleşti, şu an Manavgat Belediyesi tarafından her yıl gerçekleştirlmekte. Türkiye’de spor yapma alışkanlığı dünyadaki kadar gelişmediği için bu kitlelere ulaşma ve onların potansiyelini turizme dönüştürme algısına sahip değiliz.  Geleneksel bir otel pazarlaması yapıyor ve bu tür alternatif turizme de yönelmiyoruz. Antalya doğası ve koşulları olarak alternatif turizme elverişli bir il.  Örneğin, bisiklet sporu yapanlar, bisikletini alıp dünyanın öbür ucuna otel konforuna bakmaksızın seyahat ediyorlar.

Almanya’da da otel yatırımlarınız var ve çok sık oradasınız, bizim için önemli olan bu pazardaki turistler hangi spor dalıyla ilgileniyor ve biz onlara yönelik neler yapabiliriz?

Avrupa sadece bisiklet satışları  ve turizmiyle birlikte 50 Milyar Euro’luk bir pazarı elinde bulunduruyor. Özellikle Avusturya ve Almanya’nın bazı bölgelerinde kayak turizmi yapılıyor. Yine Avusturya’da motorsiklet festivali var. 7 gün boyunca 1 buçuk milyon motorsiklet tutkunu bir araya geliyor. 4 ayrı kasaba ekonomik anlamda bu festivalden yararlanıyor ve kasabanın kendi ürünleri satılıyor. Bir hafta içinde bu festival 60 bin Euro ciro yapıyor. Kış aylarında kayak turizmi olarak kullanılan bölgeler, yaz aylarında  ise maratonlar  ve festivaller için kullanılıyor. Oteller hiç boş kalmıyor ve  küçücük kasaba bizler kadar cirolar elde edebiliyor. Bizim de ülke olarak spora olan farkındalığımız artarsa bunu işimize de yansıtabiliriz.

Son olarak Nashirapark ve Coffeetainer markalarınızla da turizme katkı sağlıyorsunuz. Bu  iki markanız da son projelerinden bahseder misiniz?

Her ikisiyle de alakalı yeni projelerimiz var. Nashirapark’ta tenis sporunun yapıldığı Türkiye’nin en üst seviyedeki toprak kortları bulunuyor. Ayrıca paintball sahası, ip parkuru yer alıyor. Yenilik olarak Nashirapark’ın içinde crosfit merkezi açtık. Bu yıl 19 – 20 Mayıs tarihlerinde Dünyaca ünlü halterci Dmitry Klokov kamp gerçekleştirecek ve olimpik halter semineri düzenleyecek. Biz burada spor temalı bir park oluşturduk ve alternatif turizme yönelik turnuvalar düzenliyoruz. Burada spor, sağlık, eğitim ve besleme ile ilgili yeni projelerimiz de olacak. Coffeetainer ise, otelimizde misafirlerimize nitelikli kahve sunmak için oluşturduğumuz bir projeydi. Bu proje sonrasında büyüdü ve taşınabilir konteynırdan kahve evleri ürettik. Şu anda dünyanın 9 farklı bölgesinden kahvelerimizi hem showroomlarımızda hem de online ortamda sevenleriyle buluşturuyoruz.

 

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

OKYANUSA DAHİL OLACAK İYİ PERSONELİ BULMAK MI , YARATMAK MI…

Sosyal Medyada Paylaş:Belconti Resort Hotel İnsan Kaynakları Müdürü Nevzat Demir; turizm sektörünü bir okyanusa benzeterek, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir