Anasayfa » Güncel Haberler » “2019 YILININ PHASELİS YILI OLMASINI İSTİYORUZ!”

“2019 YILININ PHASELİS YILI OLMASINI İSTİYORUZ!”

Sosyal Medyada Paylaş:

KEMİAD ( Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği ) Başkanı Özgür Kurga, bu yıl turizmde 2015 yılının rakamlarının yakalanabileceğini belirterek, “ Her şey yolunda gidiyor aman nazar değmesin” dedi.

Turizm kentlerinin, hayali kurulan, keşfedilen ve keyifle yaşanan kentler olmasının gerekliliğini dile getiren Başkan Kurga, 2019 yılının da Antalya’da Phaselis yılı olmasını istediklerini belirterek bu konuda gereken katkıyı vermeye hazır olduklarını söyledi.

Gelen sayıların artmasının sevindirici olduğunu düşünüyor, bu sayıların gelire yansımasını da bekliyoruz!

Kemer’de bulunan KEMİAD (Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği) Başkanı Özgür Kurga “Antalya 2016 yılında yaşanan uçak hadisesi sonrası 2017 yılında bir toparlanmaya gitmiş ve bu yılda rekorlar ile geri dönmüştür. Antalya’mız ve Bölgemiz Kemerimiz özellikle Rus misafirlerimizin vazgeçilmez bir bölgesi durumundadır. Avrupa’dan gelen rezervasyon artışı haberleri de bizleri sevindirmektedir. Özellikle Almanya’daki artışlar hiç de küçümsenecek sayılarda değildir. Bu yıl Antalya’ya yabancı ve yerli 15 milyon civarında bir turist gelmesini bekliyor ve bu rakamın yaklaşık 4 milyonunun da bölgemiz Kemer’e gelmesini ön görüyoruz. Bölgemizde otellerimiz kış döneminde hazırlıklarını yaptılar, otellerindeki tadilatlarını tamamladılar, sezonlarını açtılar ve Rus Bayramı ile birlikte 10 Mayıs itibarı ile yoğunlaşmaya başladılar. Gelen sayıların artmasının sevindirici olduğunu düşünüyor, bu sayıların gelire yansımasını da bekliyoruz. Şu an için her şey yolunda gidiyor, aman nazar değmesin” dedi.

Turizm Kentleri; hayali kurulan, keşfedilen ve keyifle yaşanan kentler olmalıdır!

Kemer’in özellikle doğal ve tarihi yapısı ile her zaman adından söz ettiren bir destinasyon olduğuna dikkat çeken Başkan Kurga, ihtiyaç duyulan mega projelerin Kemer’de hayata geçmesinin zorunluluğunu dile getirdi.  Özgür Kurga “Kemer’de maalesef son yıllarda yanlış yönetimler nedeniyle arzulanan büyük mega projeler hayata geçirilemedi. Buda Kemer’de turizmin ilerlemesini yavaşlattı. Unutulmamalıdır ki; turizm kentleri, hayali kurulan, keşfedilen ve keyifle yaşanan kentler olmalıdır. Bunun içinde ihtiyaç duyulan projelerin hayata geçmesi gerekmektedir. Bu konuda yerel yönetimlere büyük görev düşmektedir” dedi.

2019 yılının Phaselis yılı olmasını istiyoruz!

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB), Antalya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri bu yıl Antalya’da Perge yılı olarak ilan edilmesin önemine de dikkat çeken Özgür Kurga, 2019 yılının da Phaselis yılı olmasını istediklerini belirterek, KEMİAD olarak bu konuda ellerinden gelen katkıyı vermeye hazır olduklarını söyledi.

Özgür Kurga, “Antalya’da 2018 Perge Yılı ve sezon açılışı önceki hafta Perge Antik Kentinde düzenlenen bir tören ile gerçekleştirildi. Oldukça güzel bir düşünce. Kemer’in bir bütün olması ile birlikte, gelecek yıl için bu konuda şimdiden çalışmalara başlanması ve yapılacak çalışmalar ile bölgenin en önemli antik kenti markamız Phaselis’in 2019 yılında tarihsel miras teması olabileceğini hatırlatıyoruz. Eğer 2019 yılı Phaselis Yılı olursa, Kemer turizm anlamında daha büyük bir tanıtım şansı yakalayacaktır. Biz KEMİAD olarak bu konuda her türlü katkıyı vermeye hazırız” diye konuştu.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

OKYANUSA DAHİL OLACAK İYİ PERSONELİ BULMAK MI , YARATMAK MI…

Sosyal Medyada Paylaş:Belconti Resort Hotel İnsan Kaynakları Müdürü Nevzat Demir; turizm sektörünü bir okyanusa benzeterek, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir