Anasayfa » ETKİNLİK » TÜRKİYE’Yİ ÇOCUK DOSTU TURİZM CENNETİ YAPALIM

TÜRKİYE’Yİ ÇOCUK DOSTU TURİZM CENNETİ YAPALIM

Sosyal Medyada Paylaş:

ATG Otelleri bünyesindeki WOW Bodrum Resort ev sahipliğinde, Uluslararası Çocuk Merkezi, SKAL International Bodrum ve BODER iş birliğinde gerçekleşen “Çocuk Dostu Turizm” eğitimi Bodrum’da gerçekleşti. 

Etkinliğin açılış konuşmacısı Uluslararası Çocuk Merkezi (ICC) Proje Süpervizörü Çağıl Metin Balcı idi. “Türkiye’yi Çocuk Dostu Turizm Cenneti Yapalım” mottosu ile başlatılan proje eğitimi kapsamında, Balcı’nın “Çocuk Dostu Turizm” adına birlikte çalıştığı proje koordinatörü Beril Uğuz ile birlikte yaptığı sunum hayli dikkat çekiciydi. Sunumda ICC’nin Paris’ten Ankara’ya uzanan öyküsü hakkında bilgi aktarımında bulunan Çağıl Metin Balcı; “AB Delegasyonu, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), ECPAT International gibi kurumlarla çalışıyoruz. Uluslararası Çocuk Merkezi Derneği olarak, turizm sektöründe çocuk haklarının korunması ve çocuğa karşı şiddetin önlenmesi amacıyla faaliyet yürütmekteyiz” dedi.

Türkiye’nin ilk Çocuk Dostu olan WOW Bodrum Resort’te gerçekleşen eğitim 4 modülden oluştu.

1-) Çocuk Hakları ve Çocuk Dostu Turizm

Prof.Dr.Betül Ulukol

2-) Çocuk Dostu Turizmde Çocuk Sağlığı

Dr.Ayşegül Esin

3-) Turizmde Çocuğa Karşı Şiddetin Önlenmesi

Prof.Dr.Betül Ulukol

4-) Turizm Sektöründe Çocuklarla İletişimi

Uzm.Psk.Ebru Ergin

Eğitime başta WOW Bodrum Resort, Paloma Group, Önderhan Beach Club, Club Müskebi, Ramada Resort Bodrum, La Blanche Resort, Marina Vista Bodrum, Bodrium Otel yöneticileri katıldı ve kapanışta sertifika törenleri takdim edildi.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

İlginizi Çekebilir

ANTİK KENT PERGE’YE REHBERLERİN TOPLADIĞI PARA İLE 11 SÜTUN DİKİLDİ

Sosyal Medyada Paylaş: ANTALYA Valiliği’nin öncülüğünde başlatılan ‘Perge’de Dikili Bir Sütunun Olsun’ kampanyası kapsamında, NBK …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir