Anasayfa » ETKİNLİK » HER ÜÇ TURİSTTEN BİRİ PERGE’Yİ GEZECEK

HER ÜÇ TURİSTTEN BİRİ PERGE’Yİ GEZECEK

Sosyal Medyada Paylaş:

Geçtiğimiz gün The Marmara Antalya Otel’de gerçekleştirilen basın toplantısında 2018 yılını Perge yılı ilan ettiklerini açıklayan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, hedeflerinin Antalya’ya gelen turistin üçte birinin Perge’ye gelmesini sağlamak olduğunu söyledi. Karaloğlu, Antalya’nın tarihi, kültürel ve doğa zenginlikleri bakımından potansiyeline de dikkat çekerek, “Turizmde artık yeni şeyler ifade etmemiz, yeni şeyleri söylememiz lazım” dedi. 

 

Turizmde 2016 kriz yılını yaşayıp 2017 yılında toparlanma sürecine giren Antalya, rekorlarla başladığı 2018 yılında, aynı başarıyı devam ettirebilmek adına yeni stratejiler deniyor. Antalya Valisi tarafından daha önce 2018 yılı temasının Pamfilya’nın başkenti ‘Perge Antik Kenti’ olarak belirlenip, yine 2018’i Perge yılı ilan edilmesinin ardından bugün, Perge ile ilgili yapılan çalışmaların anlatıldığı bir basın toplantısı düzenlendi. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, Antalya Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar ve Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Yeliz Gül Ege’nin katıldığı toplantıda, 2018 yılı turizm sezonunun Mayıs ayı başında Perge’de açılacağı açıklanırken, daha sonraki yıllarda ise farklı tarihi ve kültürel bölgelerin de tanıtılacağı belirtildi.

“PERGE ALGISI OLUŞTURACAĞIZ”

Dünyada, Antalya kadar antik şehri ve antik tiyatrosu olan başka bir şehir olmadığını belirten Antalya Valisi Münir Karaloğlu, bu gibi değerlerin kullanılamadığına dikkat çekti. Perge’nin Antalya’da en önemli turizm destinasyonlarının yakınında yer aldığına işaret eden Karaloğlu, “Bu kadar yakın olmasına rağmen, burayı ziyaret eden yerli yabancı ziyaretçi sayısına baktığımızda, gerçekten problemin olduğunu görüyoruz. Perge dediğimiz yer gerçekten alt yapısıyla üst yapısıyla döneminin en parlak şehri, Antalya’ya gelen turistlerde Perge algısını yaratacağız.” dedi.

ESKİ EZBERLERİ BOZMALIYIZ

Bölgedeki çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Karaloğlu, kazı ve restorasyon çalışmalarıyla Perge’nin turizm sezonuna hazır hale geldiğini söyledi. Antalya’da turizmi çeşitlendirme ve 12 aya yayma konusunda bu seneyi Perge Yılı ilan ettiklerini hatırlatan Karaloğlu, “Proje ve tanıtım çalışmalarının hepsi hazır şuanda. Artık sadece sektörün başarılı olabilmemiz için bu projeye sahip çıkması gerekiyor. Bu sene Antalya’ya gelen turistin 3’te birini, Perge’ye sokalım, orayı ziyaret ettirelim. Yıl sonunda ne kadar başarılı olacağız, onu hep beraber göreceğiz ama yola çıkarken koyduğumuz hedef budur. Buna sektörün çok ciddi destek vermesi lazım. Bizim turizmde artık yeni şeyler söyleme zamanımız geldi geçiyor. Eski alışkanlıklarımızla, eski ezberlerimizle biz turizmi ne 12 aya yayabiliriz ne de Antalya için hedeflediğimiz 20 milyon, 25 milyon rakamlarını görebiliriz” diye konuştu.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

KIRSAL YAŞAM VE TARIM MÜZESİ

İLK KIRSAL YAŞAM VE TARIM MÜZESİ ÇORUM’DA KURULUYOR

Sosyal Medyada Paylaş:TÜRKİYE’NİN İLK KIRSAL YAŞAM VE TARIM MÜZESİ ÇORUM’DA KURULUYOR – Türkiye Büyük Millet Meclisinde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir