Anasayfa » ARAŞTIRMA HABERLERİ » RUSYA’DA HER 100 ARAMADAN 14’Ü TÜRKİYE

RUSYA’DA HER 100 ARAMADAN 14’Ü TÜRKİYE

Sosyal Medyada Paylaş:

İnternet arama motoru Yandex, Rusya’da ocak ayında yapılan tatil aramalarına ilişkin istatistikleri açıkladı.

Yandex tarafından açıklanan verilere göre, Rusya’da ocak ayında yapılan tatil  aramaları bir önceki  aya kıyasla yüzde 45.7 oranında arttı. Son dakika turlarına yönelik aramalar ise yüzde 35 artış gösterdi. Son dakika tur aramalarının lideri yüzde 65 artışla Tayland olurken, bu ayda yapılan her 100 son dakika aramasının 35’i bu ülkeye yapıldı.

HER 100 ARAMADAN 14’Ü TÜRKİYE
Ocak ayında Rusya’da yapılan genel tatil aramalarının lideri ise Türkiye oldu. Bu ayda yapılan aramalarda Türkiye yüzde 13.9’luk paya sahip olurken, onu yüzde 10.9’la Tayland, yüzde 10.7 ile Mısır, yüzde 5.4 ile Vietnam, yüzde 4.1 ile Hindistan, yüzde 3.9 ile İtalya, yüzde 3.3 ile Yunanistan, yüzde 3.2 ile Çin, yüzde 2.9 ile BAE ve yüzde 2.8 ile Küba takip etti.

TÜRKİYE ARAMALARI YÜZDE 241 ARTTI

Ocak ayında yapılan tatil aramalarında en büyük artışı ise yüzde 241 ile Türkiye yakaladı. Türkiye’yi, yüzde 188 artışla Mısır, yüzde 162 ile Belarus, yüzde 116 ile Küba ve yüzde 93 ile İtalya takip etti.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

TÜROB’TAN SEÇİME DAİR AÇIKLAMA: “EKONOMİDE YENİ BİR ATILIM DÖNEMİ BEKLİYORUZ”

Sosyal Medyada Paylaş:Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 27. Dönem Milletvekili …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir