Anasayfa » TURİZM ARAŞTIRMA HABERLERİ » Genel » TÜRKİYE, DÜNYA HUZUR İNDEKSİ’NDE KAÇINCI SIRADA?

TÜRKİYE, DÜNYA HUZUR İNDEKSİ’NDE KAÇINCI SIRADA?

Sosyal Medyada Paylaş:
Views:
12
Türkiye Dünya Huzur İndeksi (Global Peace Index)’nde en alt sıralarda 2007 yılında 92’inci sırada olan Türkiye, 2018’de dünyadaki 163 ülke arasında 149’uncu sırada yer aldı. Türkiye geçen yıl 163 ülke arasında 146’ıncı sıradaydı.
 

2007 yılından bu yana her yıl düzenli olarak hazırlanan Dünya Huzur İndeksindeki (Global Peace Index) Türkiye’nin yeri düşmeye devam ediyor. 2007 yılında 92’inci sırada olan Türkiye, 2018’de dünyadaki 163 ülke arasında 149’uncu sırada yer aldı. Türkiye geçtiğimiz yıl yapılan araştırmada 163 ülke arasında 146’ıncı sırada idi.

Öte yandan Türkiye, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 36 Avrupa ülkesi arasında son sırada yer aldı.
Avrupa ülkeleri arasında en iyi durumda olan Kosova, dünya ülkeleri arasında 93’üncü sırada yer alırken, bunu 149’uncu sıradaki Türkiye son sırada izliyor.
Dünya Huzur İndeksine göre 2018 yılında en huzurlu beş ülke sırasıyla İrlanda, Yeni Zelanda, Avusturya, Portekiz ve Danimarka olarak sıralanırken, son beş sırayı Somali, Irak, Güney Sudan, Afganistan ve Suriye alıyor.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

HOLLYWOOD’UN ‘KÖTÜ ADAM’I ANTALYA’YA GELİYOR

Sosyal Medyada Paylaş:Views:3Hollywood’un ‘kötü adam’ı Antalya’ya geliyor Hollywood’un ‘kötü adam’ı Antalya’ya geliyor. Son yıllarda canlandırdığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir