Anasayfa » slide » TURİZM KREDİ KULLANIMINDA REKOR ANTALYA’NIN

TURİZM KREDİ KULLANIMINDA REKOR ANTALYA’NIN

Sosyal Medyada Paylaş:
Views:
7

2017’de Turizm kredilerinin % 70’i İstanbul ve Antalya’da kullanıldı.

Turizmdatabank’ın hazırladığı Sektör Kredileri raporuna göre 2017’de Antalya başta olmak üzere; turizmin kullandığı kredilerdeki artış 9,5 milyar TL’yi geçti.

İstanbul ağırlıklı olarak 4 ilde de kredi kullanımı 1,5 milyar TL azaldı.

Turizm kredilerindeki artışın % 55’i Antalya’da gerçekleşti. Muğla ve Kocaeli de kredi artışlarından % 9-10’arlık paylar aldı.

Diğer yandan kredi düşüşlerinin % 98’i ise İstanbul kaynaklı.

Diğer yandan takibe düşen kredi miktarında (oranında) 2017’de Antalya ve Muğla hariç turistik bölgelerde bir yükseliş gözlendi.

Takibe düşen kredi oranı Antalya’da % 1,4’ten % 1,2’ye, Muğla’da % 3,7’den % 2,9’a geriledi.

2017’de en fazla kredi takibi olan İstanbul’da takibat oranı % 2’den % 3,4’e çıktı. Oran, Aydın’da % 8,2’den % 11,7’ye, İzmir’de de % 2’den % 4,3’e yükseldi.

 

 

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

HOLLYWOOD’UN ‘KÖTÜ ADAM’I ANTALYA’YA GELİYOR

Sosyal Medyada Paylaş:Views:3Hollywood’un ‘kötü adam’ı Antalya’ya geliyor Hollywood’un ‘kötü adam’ı Antalya’ya geliyor. Son yıllarda canlandırdığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir