Anasayfa » ETKİNLİK » TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK KIŞ ULTRA MARATONU İDA ULTRA 2. KEZ KAZDAĞLARI’NDA GERÇEKLEŞİYOR

TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK KIŞ ULTRA MARATONU İDA ULTRA 2. KEZ KAZDAĞLARI’NDA GERÇEKLEŞİYOR

Sosyal Medyada Paylaş:

Ramada Resort Kazdağları sponsorluğunda gerçekleşen organizasyona geçen sene 6 ayrı ülkeden, 270 koşucu katılmıştı. Bu sene çok daha fazla ülkeden çok daha fazla katılımcı bekleniyor.

Dünyanın en büyük 2. Oksijen kaynağı durumunda olan Kaz Dağları, endemik bitki türleri, Zeus Altarı, tarihi Roma köprüsü, Şahin Deresi Kanyonu, yüzyıllardır ayakta duran tarihi köyleri, Sutüven Şelalesi, Edremit’i, kaplıcaları ile Türkiye’nin hem doğal hem de kültürel en güzide turizm bölgelerinden bir tanesidir. Ülkemizde sayıları her geçen gün artan patika koşuları ve Ultra Maraton yarışlarının en son örneği olan Kaz Dağları Ultra Maraton bölge turizminin spor ile bağlantılı kısmının canlanmasında da önemli rol oynamakta.

İda Ultra Maraton 2017 senesinde 3 farklı parkurda koşulacak.

  • İda Ultra: 2 Aralık Cumartesi günü başlayacak olan yarış Çanakkale ili Yeşilyurt kasabasından Start olacak ve Balıkesir ili Edremit ilçesi sınırları içerisindeki şifalı su kaynaklarıyla ünlü Güre kasabasında sona erecek 94 km. uzunluğunda bir yarıştır. Bitirme süresi 16 saattir.
  • 35 K Run Zeus: 2 Aralık Cumartesi günü İda Ultra Maraton ile birlikte başlayacak olan yarış Balıkesir ili Altınoluk kasabasında sona erecektir. 35 km. uzunluğundaki yarış her kesimden koşucunun ilgisini çekebilecek şekilde tasarlanmıştır. Bitirme süresi 7 saattir.
  • 14 K Köy Koşusu: Kaz Dağlarının en çok rağbet gören köylerinden olan Yeşilyurt ve Adatepe köyleri arasında 2 Aralık günü koşulacak olan Köy Koşusu 14 km. uzunluğunda ve herkesin eğlence için koşabileceği, kendi sınırlarını keşfedebileceği bir koşu yarışıdır.

 

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

KIRSAL YAŞAM VE TARIM MÜZESİ

İLK KIRSAL YAŞAM VE TARIM MÜZESİ ÇORUM’DA KURULUYOR

Sosyal Medyada Paylaş:TÜRKİYE’NİN İLK KIRSAL YAŞAM VE TARIM MÜZESİ ÇORUM’DA KURULUYOR – Türkiye Büyük Millet Meclisinde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir