Anasayfa » ETKİNLİK » Dünyadan » TÜRKİYE FESTİVALİ MOSKOVA’DA BAŞLADI

TÜRKİYE FESTİVALİ MOSKOVA’DA BAŞLADI

Sosyal Medyada Paylaş:

Türkiye Otelciler Federasyonu TÜROFED’in koordinasyonunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD), Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Turist Rehberleri Birliği (TUREB) ve Rus-Türk İşadamları Birliği (RTİB) tarafından desteklenen Türkiye Festivali Moskova’da başladı.

Moskova merkezinde yer alan Krasnaya Presnya Parkı’ndaki 165 dönümlük alanda 3 gün sürecek festivalin açılış törenine Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Ali Temurci, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı ve çok sayıda turizmci katıldı.

Festivalde İstanbul, Antalya, Muğla, İzmir, Aydın, Nevşehir, Gaziantep, Adana ve Mersin gibi şehirlerin birçok turizm beldesi bölgesel değerleri ve turizm zenginlikleri de kurulan çadırlar da tanıtılıyor.

Açılışta daha sonra konuşan Türkiye Cumhuriyeti Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz de festivalin, Türkiye’nin Rusya’da bugüne kadar yapılan en büyük etkinliği olduğunu vurguladı.

Festivalin başarılı olacağından emin olduğunu belirten Diriöz, katkıda bulunanlara teşekkür ederek şunları söyledi:

“Yine daha öncede belirtildiği gibi siyasi düzey, sayın Cumhurbaşkanları arasında en olumlu noktalara geldi ve geliyor. Ekonomik düzeylerimizde aynı şekilde artıyor. Turizm ilişkilerimiz de yine bu genel eğilime göre gelişmesini temenni ediyoruz. Hem Rus dostlarımızın Türkiye’ye gelmesini arzu ediyoruz. Bunu sağlama adına da organizatörleri tebrik ediyorum. Türkiye’yi buraya getirmişler. Bu yıl geçmiş yıllara göre çok daha fazla Rus dostumuzu ülkemizde ağırlamayı temenni ediyoruz. Esasen bütün göstergelerde bunu gösteriyor. Aslında 2000’li yıllardan itibaren turizm hareketliliği ve gelişen siyasi ve ekonomik ilişkiler iki toplum arasında kayda değer bir yakınlaşma göstermiştir. Söz konusu trendi sürdürmek amacı ile düzenlenen ve 100 bin katılımcının beklendiği bu turizm festivaline daha fazla katılımcıyı bekliyoruz. Rus sanatçılar ile birlikte Türk sanatçılar festival kapsamında performanslarını sergileyeceklerdir. Ayrıca sanatçılarımız klasik Rus müziklerini seslendireceklerdir. Festivalde Türk kültürüne ait seramik sanatlardan, müziklere, el sanatlarından geleneksel halk oyunlarına kadar geniş düzeyde ülkemiz temsil edilecektir.”

Kaynak: Gazetem.ru

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

1881 TURİST BODRUM'A AKIN ETTİ

KRUVAZİYER GEMİNİN GETİRDİĞİ 1881 TURİST BODRUM’A AKIN ETTİ

Sosyal Medyada Paylaş:KRUVAZİYER GEMİNİN GETİRDİĞİ 1881 TURİST BODRUM’A AKIN ETTİ – Kruvaziyer geminin getirdiği 1881 turist …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir