Kopyalayıp sitenize yapıştırın.
Anasayfa » ARAŞTIRMA HABERLERİ » TURİSTLER İÇİN EN TEHLİKELİ ÜLKELER BELİRLENDİ: TÜRKİYE LİSTENİN NERESİNDE?

TURİSTLER İÇİN EN TEHLİKELİ ÜLKELER BELİRLENDİ: TÜRKİYE LİSTENİN NERESİNDE?

Sosyal Medyada Paylaş:
ABD’de yayınlanan raporda seyahat riski taşıyan ülkeler ayrıntılı olarak belirlenmiş. Ülkeler arasında Türkiye de bulunuyor.

Dünyada elbette çok güzel yerler var. Cebinde parası olan ya da olmasa bile Dünya’yı gemek isteyen milyonlarca insan var. Oturduğunuz yerden kalkıp kendi ülkenizde bile turistik bir yere gittiğinizde adınız turisttir, dünyayı dolaşmak isteyenler ise kendi nereye giderse gitsin turist olarak algılanır.

Ortadoğu’da artan gerilim ve tüm dünyada gittikçe yükselişe geçen kaos ortamı, masum bir gezintiye heveslenen insanları böyle listeleri araştırmaya yönlendiriyor. Gezinti amacıyla gittiği yerde zarar görmemeyi istemek her insanın doğal hakkıdır. Nitekim böyle listeler bir rehber olmakla kalmayıp adı geçen ülkelerin turizm gelirlerini de düşürüyor. Bu listeler her zaman ortaya net bir resim koyamasa da, gerçekten yönlendirici nitelikte oluyor.

En çok seyahat uyarısı alan ülkelerin bulunduğu listede Meksika, Mali, İsrail ve Pakistan başı çekiyor. Data.World ve Priceonomics tarafından toplanan verilerle oluşturulmuş raporun Amerika’dan çıktığını düşünürsek, söz konusu ülkeler onların turistleri için daha ölümcül olabilir.

Amerika yurt dışına en çok turist gönderen ülkelerden birisi olduğu için bir kıstas olarak alınabilir. Rapor, öldürülen turistlerin sayısı ile verilen seyahat uyarılarının sayısı arasında kesinlikle önemli bir ilişki olduğunu gösteriyor.

Listelere ve uyarılara ayrıntılı olarak bakalım ve Türkiye’nin nasıl karşılandığını görelim:

ABD’de en fazla seyahat uyarısı alan ülkeler:

En çok ABD’li turistin öldürüldüğü 25 ülke: Ülkemiz 22. sırada

Her 100 binlik dilim başına öldürülen toplam turist oranı:

Seyahat uyarıları ve her 100 bin turist başına öldürülen kişi oranı: Bu grafiklerin üçüncüsünde “Fazla seyahat uyarısı ve düşük ölüm riski” kategorisinde yer alıyor, İsrail’den sonra 2. sırada bulunuyoruz.

 

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

DÜNYANIN EN CAZİP PASAPORTLARI LİSTESİ YENİLENDİ: RUSYA VE TÜRKİYE KAÇINCI?

Sosyal Medyada Paylaş:Pasaportuna sahip olmanın en fazla avantaj sunduğu ülkeler hangileri? Henley & Partners şirketi, farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir