Kopyalayıp sitenize yapıştırın.
Anasayfa » ETKİNLİK » SKAL ANTALYA’NIN KONUĞU OLAN AKTOB BAŞKANI ERKAN YAĞCI: “ BOOKİNG.COM SORUNUNDA TÜM TURİZM PAYDAŞLARI BİRLİK OLMALI”

SKAL ANTALYA’NIN KONUĞU OLAN AKTOB BAŞKANI ERKAN YAĞCI: “ BOOKİNG.COM SORUNUNDA TÜM TURİZM PAYDAŞLARI BİRLİK OLMALI”

Sosyal Medyada Paylaş:

Skal Antalya’nın Mayıs Ayı yemekli toplantısının Konuğu Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB)Başkanı Erkan Yağcı oldu. Toplantı Crowne Plaza Antalya Hotel’de gerçekleşen  toplantıda Skal üyeleri bir araya geldi.

AKTOB BAŞKANI Erkan Yağcı, toplantıda turizmin son durumunu değerlendirdikten sonra maliyet enflasyonun ve Booking.com konuları ilgili Skal üyelerine bir sunum gerçekleştirdi.

İşte sunumdan önemli notlar:

FİYATLARDA ACİL DENGE KURULMALI

Türkiye turizminin en güçlü noktası olan fiyat – kalite dengesini kaybetmemiz gerektiğini belirterek düşen fiyatlarda bir denge kurulması gerektiğini ifade etti. Konu hakkında Yağcı; “ Fiyat –kalite dengesinin kurulması noktasında acentelerin ve tur operatörlerinin konaklama sektörüne ciddi anlamda destek vermeliler. Türk Turizmi hiçbir zaman kalitesinden ödün verecek noktaya gelmemeli.

BOOKİNG.COM KONUSUNDA TÜM TURİZM PAYDAŞLARI BİRLİKTE HAREKET ETMELİ

Konuşmasında Booking. Com hakkında ise şu sözleri ifade etti. “ 2014 yılında Booking.com ile ilgili olarak Avrupa Birliği’ne üye ülkelerde ciddi sorunlar yaşadı. Orada kontratlarda en iyi fiyatı verme koşulu ve vergisel konular hakkında sorunlar yaşanmıştı. Almanya Rekabet Kurulu kontratlardan en iyi fiyat verme maddesini çıkararak bu sorunu çözdü. Ama biz de bu durum sorun olmaya devam ediyor. Sadece booking.com değil, tüm online siteler için geçerli bir konu olan bu sorun, tüm turizm paydaşlarını ilgilendiriyor.  Bu konu hakkında çözüm sürecinde tüm paydaşlar birlikte hareket etmelidir” dedi.

   

Toplantının sonunda Skal Antalya Başkanı Dinçer Sarıkaya, sunumu için AKTOB Başkanı Erkan Yağcı’ya, ev sahipliği için ise Crowne Plaza Antalya Genel Müdürü Fatih Caner’e teşekkür plaketi takdim etti.

 

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

DÜNYANIN EN CAZİP PASAPORTLARI LİSTESİ YENİLENDİ: RUSYA VE TÜRKİYE KAÇINCI?

Sosyal Medyada Paylaş:Pasaportuna sahip olmanın en fazla avantaj sunduğu ülkeler hangileri? Henley & Partners şirketi, farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir