Anasayfa » ARAŞTIRMA HABERLERİ » RUSYA’DA EN TREND YERLİ TATİL DESTİNASYONLARI VE ORTALAMA TUR FİYATLARI

RUSYA’DA EN TREND YERLİ TATİL DESTİNASYONLARI VE ORTALAMA TUR FİYATLARI

Sosyal Medyada Paylaş:
Rossiyskaya Gazeta’nın haberine göre, Rusya’da bu sene Soçi’de tatil yapanların çoğu (yüzde 40), Adler ilçesine gitti. Soçi’nin merkez, Hostinski ve Lazarevski bölgeleri de en fazla rağbet gören sahiller oldu.

Soçi’de Rusyalı turistler bu yaz ortalama 9-11 gün tatil yaptı. Ortalama tatil fiyatı 25-28 bin ruble olarak kaydedildi.
En popüler yurt içi destinasyonları sıralalamasında Soçi’yi Anapa ve Gelinjik takip ediyor. Anapa’da ortalama 7-10 gün, Gelinjik’te 7-9 gün tatil yapılıyor. Anapa ve Gelinjik’te bir haftalık turun ortalama fiyatı 20 bin ila 22 bin 500 ruble civarında.
Kırım’da ise ortalama haftalık tur fiyatı 26 bin 500 rubleden başlıyor, 32 bin rubleye kadar çıkıyor.
Kırım’ın ardından en fazla tercih edilen tatil yerleri Kafkaslardaki Mineralnıye Vodı, St.Petersburg, Moskova, Tuapse, Kaliningrad, Altay ve Ural.

Rusya’da bu yaz sezonunda en fazla rağbet gören iç turizm destinasyonları açıklandı. Rusya Tur Operatörleri Birliği’nin açıklamasına göre, ülkede bu yaz turistlerin en fazla ziyaret ettiği yer Soçi oldu.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

TURİZMCİLER KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI’NIN KAPATILMASINI İSTEMİYOR!

Sosyal Medyada Paylaş:  Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, Kültür ve Turizm …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir