Anasayfa » KISA KISA » RUBLE DEĞERLENDİ, MOSKOVA’NIN PAHALI OTELLERİNDE DOLULUK ORANI DÜŞTÜ

RUBLE DEĞERLENDİ, MOSKOVA’NIN PAHALI OTELLERİNDE DOLULUK ORANI DÜŞTÜ

Sosyal Medyada Paylaş:

Sert devalüasyonla otellerin dolar bazında fiyatlarının yarıya indiği ve Moskova’nın “tatil cenneti” ünvanı aldığı dönem tehlikede: Moskova’da yılın ilk çeyreğinde pahalı otellerdeki doluluk oranı yüzde 55’e gerilerken ortalama oda fiyatları yüzde 1 azalarak 17,25 bin ruble oldu. Böylece oda başına elde edilen gelir yüzde 6’lık düşüşle 9 bin 450 rubleye geriledi.

Uzmanlar söz konusu gerilemeyi işletme giderlerindeki artışa ve rublenin değerlenmesine bağlıyor.

Orta segmentteki otellerde ise oda başına elde edilen gelir artıyor.

Moskova şehrinin yakın çevresindeki kaliteli oteller de yıla iyi başladı. Bu otellerde oda başına elde edilen gelir yüzde 6’lık artışla 2,5 bin rubleye çıktı. Bu otellerde ortalama oda ücreti yüzde 11 artarak 5,5 bin ruble oldu. Doluluk oranı ise iki puan düşerek yüzde 46’ya indi.

Uzmanlar FIFA Konfederasyon Kupası futbol turnuvası için gelecek misafirlerin ağırlanacağı Haziran ayında otel ücretlerinin artacağını tahmin ediyor.

2.5.2017

 

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

TURİZMCİLER KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI’NIN KAPATILMASINI İSTEMİYOR!

Sosyal Medyada Paylaş:  Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, Kültür ve Turizm …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir