Anasayfa » Güncel Haberler » LYKİA WORLD, SİLKAR İLE YENİDEN TURİZME MERHABA DİYOR

LYKİA WORLD, SİLKAR İLE YENİDEN TURİZME MERHABA DİYOR

Sosyal Medyada Paylaş:
Atilla Silahtaroğlu turizmgazetesi. com’a yaptığı açıklamada ,” 3 yıllık bir aradan sonra kaldığımız yerden Silahtaroğlu ailesi olarak yeniden ‘turizme merhaba’ diyoruz’ dedi.
 
 Üç yıl önce iflas erteleme yoluna giderken  Manavgat’taki tesisi kiraya verdiği kişilerle anlaşmazlık üzerine mahkemelik olunca icra yoluyla tesisine dönen Silahtaroğlu  ailesi tesisi yeniden eski günlerine kavuşturmak için harekete geçti.
Aile tesisini icra yoluyla geri aldı. (Soldan sağa)  Zeynep Silahtaroğlu, Burhan Silahtaroğlu, Atilla Silahtaroğlu 
Kira ödenmemesi ile başlayıp her gün yeni bir boyut kazanan taraflar arasındaki polisiye vakalara kadar uzanan anlaşmazlıklardan sonra tesisini devralan Silahtaroğlu ailesi adına turizmgazetesi.com’a açıklama yapan Atilla Silahtaroğlu şunları söyledi:
“Yeni projelerle kaldığımız yerden  yola devam”
“Çok tatsız ve kötü olaylar yaşandı. Bunları geride bırakıp geleceğe bakıyoruz. Bu tesis dünyada ilklerden olan bir sahaya sahiptir.
Golf sahamız 2.5 kilometre sahili olan Türkiye’nin en iyi golf sahalarından birisidir. 3 yıllık bir aradan sonra kaldığımız yerden Silahtaroğlu ailesi olarak yeniden ‘turizme merhaba’ diyoruz.
B
Silkar Grubu 35 yıldır turizmin içinde olan bir grup. Bizim kültürümüz kolay kolay yıkılmaz.  Yeni projelerimizle kaldığımız yerden devam edeceğiz.
Bu kültürün yaratıcısı değerli babam Burhan Silahtaroğlu’dur. Biz ondan öğrendik.”
Lykia Links Golf Turnuvası
Tesisi deveraldıktan sonra tesiste ilk etkinliği düzenlediklerini de söyleyen Silantaroğlu, ’25 Kasım’da bu yıl ilki düzenlenen Lykia Links Golf Turnuvası gerçekleştirildi.
Bir günlük turnuvaya amatör 100 golfçü ve seyahat acenteleri sahip ve yöneticileri katıldı’dedi.
Lykia World’te ne olmuştu
Burhan Silahtaroğlu’nun 1980’lerde kurduğu ve ‘Lykia’ adıyla otelcilikte hızla büyüyen Silkar Turizm’in üç yıl önce  mali güçlük içine düşmesi tesis sahipleri iflas erteleme talebinde bulundu.
İstanbul Anadolu 3. Asliye Ticaret Mahkemesi, Silkar Turizm ve Yatırım İşletmeleri A.Ş ve Saptaş Planlama Organizasyon Paz. A.Ş bir yıl süre ile iflas erteleme aldı ve kayyum atadı.
Lykia World iflas öncesinde Club Med tarafından işletiliyordu. Ancak Club Med yatırımcıdan istediği yenilemeler yapılmadığı için tesisi bırakmıştı.
Tesis için İflas erteleme talebinde bulunma sürecinde Lykia Wold Golf’ü işletmeleri için Rusya’daki Fresh Tur’un sahibi Halil Korkmaz ve daha önce Ela Quality Resort’te genel müdürlük yapan Vadi Karatopraklı’nın şirketi Harman HV’ye alt kiracı olarak kiralamıştı.
Daha sonra taraflar arasında çıkan anlaşmazlıklar üzerine Silkar ile HV sahipleri birbirlerine saldırılar düzenlemesine kadar uzanan olaylar yaşandı.
Bu arada Halil Korkmaz ve Vadi Karatopraklı’nın şirketi HV şirketi tesisi işletmeye devam ediyordu.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

KIRSAL YAŞAM VE TARIM MÜZESİ

İLK KIRSAL YAŞAM VE TARIM MÜZESİ ÇORUM’DA KURULUYOR

Sosyal Medyada Paylaş:TÜRKİYE’NİN İLK KIRSAL YAŞAM VE TARIM MÜZESİ ÇORUM’DA KURULUYOR – Türkiye Büyük Millet Meclisinde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir