Anasayfa » Güncel Haberler » DÜNYA LİDERLERİ TÜRKİYE’DE NEREDE KALDI, NE KADAR HARCADI ?

DÜNYA LİDERLERİ TÜRKİYE’DE NEREDE KALDI, NE KADAR HARCADI ?

Sosyal Medyada Paylaş:

2015 yılında Türkiye’de düzenlenen G-20 sebebiyle dünya liderleri Antalya’da birbirinden lüks villalarda konakladı. Biz de Antalya’da dünya liderlerinin kaldıkları otellerde 1 hafta tatilin bedellerini araştırdık.

Süper lüks villa ve suitlerde 1 haftalık konaklamanın bedeli ise değişiyor. 50 bin liraya da var 326 bin liraya da. İşte Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kaldığı Maxx Royal’den, ABD’nin eski Başkanı Barack Obama’nın konakladığı Calista Luxury Resort’e kadar liderlerin kaldığı bazı oteller..

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın tercihi: Bellis De Luxe

– Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın G-20 için 2015’te geldiği Antalya’da konakladığı Bellis De Luxe’te Villa Bellis’te 1 hafta kalmak isterseniz eğer ödemeniz gereken ücret 48 bin lira.

Villa Bellis’te, 3 adet yatak odası bulunurken, soğuk havlu sunumundan meyve ikramına, minibarından snack ikramlara kadar tüm ihtiyaçlar karşılanıyor.

Dünya liderleri Türkiyede bunları seçti 1 hafta tatil 300 bin lira

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin tercihi: Spice Otel.

-2015’te Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin kaldığı Spice Otel’deki ‘presidential suit’te ağustos ayında 1 hafta kalmak isterseniz eğer 50 bin liraya yakın bir bedel ödemelisiniz.

– 500 metrekarelik suitte 180 metrekarelik jakuzili teras bulunuyor. İki adet masaj odası, Türk hamamı ve jakuzili banyo da odada yer alıyor.

Dünya liderleri Türkiyede bunları seçti 1 hafta tatil 300 bin lira

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in tercihi: Kempinski Hotel The Dome

G-20 döneminde Almanya Başbakanı Angela Merkel’in konakladığı Kempinski Hotel The Dome’da 2018’in ağustos ayında 1 hafta konaklamanın bedeli 70 bin lira.

 200 metrekarelik suitte misafirlere özel hizmet sunuluyor.

Dünya liderleri Türkiyede bunları seçti 1 hafta tatil 300 bin lira

2015’te Kanada Başbakanı olan Stephen Harper’ın tercihi: Ela Quality.

– 2015’te Kanada Başbakanı olan Stephen Harper’ın kaldığı Ela Quality’de 1 hafta konaklamanın bedeli 102 bin lira.

Otelin Sultan Palas isimli villasında kalmak isteyenler özel VIP transfer araçları ile havaalanından alınıyor. 680 metrekare iç alanı olan villa toplamda 1230 metrekarelik alan üzerinde kurulu.

Otelin Sultan Palas isimli villasında kalmak isteyenler özel VIP transfer araçları ile havaalanından alınıyor. 680 metrekare iç alanı olan villa toplamda 1230 metrekarelik alan üzerinde kurulu.

 Her birinin içinde jakuzi ve duşlu bir banyosu, giyinme odası bulunan 4 yatak odası, bir lobi, yemek odası, oturma odası, sinema keyfini doyasıya yaşamak için özel bir bölüm, açık havuz, 18 metre kare Türk hamamı, 18 kişilik sauna, fitness salonu, tam donanımlı modern bir mutfak, hizmetli odası bulunuyor.

Dünya liderleri Türkiyede bunları seçti 1 hafta tatil 300 bin lira

Japonya Başbakanı Şinzō Abe’nin tercihi: Titanic Deluxe Golf Belek.

 2015’te Japonya Başbakanı Şinzō Abe’nin kaldığı Titanic Deluxe Golf Belek’te 2018’in Ağustos ayında kalmak isterseniz 1 hafta için ödemeniz gereken ücret 175 bin lirayı buluyor.

Golf sahası ve nehir manzaralı 2700 metrekarelik müstakil villa da, 100 metrekare özel açık havuz, 2000 metrekare bahçe, etrafında nilüfer havuzu bulunan sohbet alanı, teras, Türk hamamı, sauna, buhar, fitness, masaj odası, 5 yatak odası 1 salon, donanımlı geniş mutfak, yemek salonu, özel güneşlenme alanı, barbekü alanı, cabana, king size yatak, tüm odalarda banyo ve WC bulunuyor. Ayrıca ebeveyn yatak odasında jakuzi mevcut.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in tercihi: Maxx Royal Belek.

 Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kaldığı Maxx Royal Belek’te 1 hafta konaklamanın bedeli 181 bin lirayı buluyor. Otelde, Putin’in konaklamasının ardından Rus turistlerden yoğun talep alıyor.

Dünya liderleri Türkiyede bunları seçti 1 hafta tatil 300 bin lira

 Montgomerie Maxx Royal golf sahasının içinde ağaçlarla yarı izole edilmiş, özel tasarımlı 630 metrekarelik müstakil villada, 495 metrekare iç mekan, özel açık havuz ve teras, jakuzili pavilyon, 4 yatak odası, 1 oturma odası, 1 yemek odası, mutfak, 1 adet jakuzili duşlu banyo, 1 adet jakuzili duşlu kese ve masaj bölmeli banyo, 1 adet duşlu banyo, 4 adet WC, Türk hamamı, 1 adet saunalı duşlu banyo, fitness ile 3 adet balkon bulunuyor. Maksimum Kapasitesi ise 12 yetişkin ve 1 bebek.

Haberin Tamamını okumak için : 

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

1881 TURİST BODRUM'A AKIN ETTİ

KRUVAZİYER GEMİNİN GETİRDİĞİ 1881 TURİST BODRUM’A AKIN ETTİ

Sosyal Medyada Paylaş:KRUVAZİYER GEMİNİN GETİRDİĞİ 1881 TURİST BODRUM’A AKIN ETTİ – Kruvaziyer geminin getirdiği 1881 turist …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir