Anasayfa » ARAŞTIRMA HABERLERİ » BU  OTEL DİĞERLERİNDEN ÇOK FARKLI : “KONTEYNER “

BU  OTEL DİĞERLERİNDEN ÇOK FARKLI : “KONTEYNER “

Sosyal Medyada Paylaş:

Gürcistan’da denizden 2 bin 200 metre yükseklikteki ilginç bir otel Quadrum konteyner oteli. Gürcistan’ın karlı tepelerinde tüm ilginçliğiyle yükselen otelin, mimarisi kadar diğer özellikleri de ilgi çekici. İşte o yaratıcı mimari… 

Diğer otellerden çok farklı: Konteyner otel

Boredpanda’da yükselen bu otel, konteynerlerden oluşuyor. Böylelikle kullanılan zahmetsiz malzemenin yanında doğa dostu bir yapı ortaya çıkıyor.

Diğer otellerden çok farklı: Konteyner otel

Tatilini kış aylarından yana kullanmak isteyenler için muhteşem bir deneyim sunan otel, değişik mimarisiyle de fark yaratıyor.

Sıradanlığın yıkıldığı otelin mimarları ise, Sandro Ramishvili ve Irakli Eristavi.

Diğer otellerden çok farklı: Konteyner otel

Gözü yormayan, çok sade bir manzaranın olduğu bölgede, otel adeta uyumun bir parçası. Projenin temel mottosu ise iş ve tatil konseptlerinin doğurduğu zarardan çevreyi korumak.

Diğer otellerden çok farklı: Konteyner otel

Otelin inşasında yerli üretim malzemeler kullanılırken aynı zamanda otel tam bir çevre dostu. Minimalist dokunuşlara otelin iç dizaynında da rastlıyoruz. Etrafındaki dağların sadeliği ile uyum içinde.Odalarına bakacak olursak gayet sadelik ve konfor hüküm sürüyor. Tasarımın sadeliğinden dolayı otel odasında değil de kendinizi evininzde hissetmeniz muhtemel durumlardan.

Diğer otellerden çok farklı: Konteyner otel

Bütün odalar ise alabildiğine ferah ve ışık dolu. Kısacası sadelikten yana olanlar için eşsiz bir fırsat.

Diğer otellerden çok farklı: Konteyner otel

Fotoğraflar: yesilodak, CNN, onedio

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

TURİZMCİLER KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI’NIN KAPATILMASINI İSTEMİYOR!

Sosyal Medyada Paylaş:  Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, Kültür ve Turizm …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir