Kopyalayıp sitenize yapıştırın.
Anasayfa » ARAŞTIRMA HABERLERİ » ALMANYA’DA TATİL SATIŞLARINDA DÜŞÜŞ

ALMANYA’DA TATİL SATIŞLARINDA DÜŞÜŞ

Sosyal Medyada Paylaş:
Araştırma kuruluşu GfK tarafından 1.500 satış acentesi ile yapılan araştırmaya göre, nisan ayında genel tatil satışları yüzde 8, yaz sezonuna dönük tatil satışları ise yüzde 11 oranında daraldı. Araştırmada, 2016 yılının nisan ayında genel tatil satışlarının (yaz ve kış) yüzde 7 yükselmiş olduğuna da dikkat çekildi.

NİSAN AYINDA YAPILAN SATIŞLARIN YÜZDE 77’Sİ YAZ SEZONUNA DÖNÜK

Almanya’da nisan ayına yapılan toplam satışların yüzde 77’si yaz sezonuna dönük olurken, geçen yılın nisan ayında yüzde 3 büyüyen yaz satışlarının bu ay yüzde 11 düştüğü belirtildi. Mart ayında yüzde 8 oranında artan tatil satışları, nisan ayında yaşanan yüzde 11’lik düşüşle birlikte kümülatifte yüzde 2 geriye gitmiş oldu.

2017-18 KIŞ SATIŞLARI İYİ GİDİYOR

Öte taraftan Almanya pazarında 2017-18 kış sezonuna dönük satışlarda ise, artış trendi olduğu açıklandı. GfK’nin araştrmasına göre, kış sezonu satışları yüzde 5 oranında artarken, toplam kapasitenin yüzde 19’luk bölümü nisan ayında satıldı. Araştırmada, Almanya’da 2016-17 kış sezonu satışlarının nisan ayında yüzde 1 oranında arttığı da kaydedildi.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

DÜNYANIN EN CAZİP PASAPORTLARI LİSTESİ YENİLENDİ: RUSYA VE TÜRKİYE KAÇINCI?

Sosyal Medyada Paylaş:Pasaportuna sahip olmanın en fazla avantaj sunduğu ülkeler hangileri? Henley & Partners şirketi, farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir