Anasayfa » ARAŞTIRMA HABERLERİ » ALMANLARIN 2018 SEYAHAT HARCAMALARI ARTIYOR

ALMANLARIN 2018 SEYAHAT HARCAMALARI ARTIYOR

Sosyal Medyada Paylaş:
Alman Federal Turizm Endüstrisi Birliği BTW’nin araştırma kuruluşu GfK’ya yaptırdığı araştırmaya göre, Almanlar 2018’de 2017’ye göre daha çok seyahat edecek ve seyahat için daha fazla para harcayacaklar. 
BTW, Almanya genelinde 2 bin kişi ile yüzyüze görüşme yöntemiyle gerçekleştirilen 2018 seyahat eğilimlerine yönelik araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Buna göre, Almanların seyahat istekliliği, 2018 yılında da artarak sürecek.
BTW araştırmasına göre, Almanlar 2017 yılında toplam 1,68 milyar seyahat gerçekleştirdiler ve seyahat için ortalama 20 gün ayırdılar. Bu sonuçla, 2017’deki toplam seyahat sayısı 2016’ya göre 11 milyon artış gösterdi.
Almanların seyahat istekliliğinin dünya genelindeki siyasal gerginliklere karşın azalmadığına dikkat çeken BTW Başkanı Michael Frenzel, bunda reel ücretlerdeki artış ve işsiz sayısındaki azalmanın da etkili olduğunu kaydetti. Tüm siyasali partilerin vatandaşa mali rahatlama sözü verdiklerini ifade eden Frenzel, Almanya’da kurulacak yeni iktidarın bu noktayı gözden uzak tutmaması gerektiğinin de altını çizdi.
BTW araştırmasındaki 2018 öngörülerine göre, Almanlar 2018’de 2017’ye göre, seyahat için yüzde 1,5 oranında daha fazla para harcamaya hazır.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

1881 TURİST BODRUM'A AKIN ETTİ

KRUVAZİYER GEMİNİN GETİRDİĞİ 1881 TURİST BODRUM’A AKIN ETTİ

Sosyal Medyada Paylaş:KRUVAZİYER GEMİNİN GETİRDİĞİ 1881 TURİST BODRUM’A AKIN ETTİ – Kruvaziyer geminin getirdiği 1881 turist …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir