Anasayfa » ETKİNLİK » Dünyadan » AEROFLOT TÜRKİYE’DE YARIM ASRI DOLDURDU

AEROFLOT TÜRKİYE’DE YARIM ASRI DOLDURDU

Sosyal Medyada Paylaş:
Airtukrhaber.com’un haberine göre, Aeroflot tarafından düzenlenen bu özel gecede Aeroflot Türkiye Müdürü Anatoliy Golub ve Rusya İstanbul Başkonsolosu Andrey Podelyshev ve bazı Aeroflot yöneticilerinin yanı sıra havacılık ve turizm camiasından katılım oldu.

Gecede konuşma yapan Aeroflot Türkiye Temsilcisi Anatoliy Golub, 1967 yılında başladıkları İstanbul uçuşlarının bugün 50. yılını kutlamanın gururunu yaşadıklarını söylerken, İstanbul hattının kendileri için oldukça önemli olduğunu dile getirdi.
Golub 2016 yılının Rusya ve Türkiye için zor geçtiğini ancak 2017 yılında kötü geçen 2016 yılının izlerinin silindiğini belirtirken, uçak filosunun yaş ortalaması 6 olan Aeroflot’un İstanbul ve uçtuğu tüm noktalar kalitesini en yüksek seviyede tutmaya çalışacağını ifade etti.
Anatoliy Golub AirTürkHaber’e yaptığı açıklamada ise şuanda İstanbul-Moskova hattında günde 3 sefer yaptıklarını belirtirken, bu seferlerin kış sezonunda 4’e çıkarılacağını belirtti.
2018 yaz sezonunda ise İstanbul-Moskova hattında seferlerin 5’e çıkarılabileceğinin bilgisini verdi.
Golub 3. Havalimanı için ise “Şuan bizim için karışık bir durum olarak gözüküyor, bütün herşeyi açılacak olan yeni havalimanına taşımamız gerekecek. Bunun için gerekli çalışmaları yapıyoruz, zamanı geldiğinde bizde hazır olacağız” dedi.
Moskova-Antalya hattında da günde iki sefer düzenleyen Rus havayolu, bu hatta %90’lık doluluk oranı yakaldıklarını söyledi.
Aeroflot’un İstanbul uçuşlarına başlamasının 50. yılında geçmişten günümüze Aeroflot kabin memurlarının giydikleri kıyafetler sergilenirken, daha sonrasında çekilişle davetlilere çeşitli ödüller dağıtıldı.
İstanbul-Moskova uçuşlarında ekonomi ve business class ödül biletlerinin de dağıtıldığı çekiliş eğlenceli anlara sahne oldu.
Fotoğraf: Ege Buğra Özen – AirTürkHaber

1967’de, SSCB döneminde ilk kez Moskova’dan Ankara ve İstanbul’a direkt uçarak Türkiye seferlerini başlatan Aeroflot Havayolları,  bu uçuşlarına başlamasının 50. yılını kutladı. Hilton İstanbul Bosphorus otelinde düzenlenen davette, “daha fazla uçuş ve daha uzun yıllar” temennisi ile kadeh kaldırıldı.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

KIRSAL YAŞAM VE TARIM MÜZESİ

İLK KIRSAL YAŞAM VE TARIM MÜZESİ ÇORUM’DA KURULUYOR

Sosyal Medyada Paylaş:TÜRKİYE’NİN İLK KIRSAL YAŞAM VE TARIM MÜZESİ ÇORUM’DA KURULUYOR – Türkiye Büyük Millet Meclisinde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir