Anasayfa » ARAŞTIRMA HABERLERİ » TÜRKİYE, TURİSTLER İÇİN NE KADAR GÜVENLİ ?

TÜRKİYE, TURİSTLER İÇİN NE KADAR GÜVENLİ ?

Sosyal Medyada Paylaş:
Turistler için en tehlikeli ülkeler olarak Suriye, Mali, Libya, Güney Sudan, Yemen, Afganistan ve Somali’nin gösterildiği listede Türkiye orta düzey güvenlik sınıfında yer alıyor…
 Tıbbi hizmetler alanında faaliyet gösteren International SOS adlı kuruluş 2018 Seyahat Risk Haritası’nı yayınladı. Haritaya göre Türkiye, turistler için risk açısından ikinci grupta yer alıyor.
Şirketin internet sitesinde yer alan haritada, ülkeler turistleri bekleyen risk düzeyine göre çeşitli renklerle belirtildi.
Haritada turistler için en tehlikeli ülkeler olarak Suriye, Mali, Libya, Güney Sudan, Yemen, Afganistan ve Somali, kırmızı renkle gösterildi.
Buna karşılık Finlandiya, Norveç ve İzlanda’nın en güvenli ülkeler olarak yeşil renkle gösterildi.
International SOS, haritasında Türkiye orta düzey risk kategorisinde yer alan ülkeler arasında gösteriliyor.
Söz konusu haritada;
Düşük riskli ülkeler yeşil, orta riskliler sarı ve turuncu, yüksek riskliler ise kırmızı renklerle ifade ediliyor.
Grönland, İzlanda, Finlandiya, Norveç ve İsviçre, Kanada, ABD, İspanya, İngiltere, Fransa, Almanya, Japonya, Yeni Zelanda ve Avustralya düşük risk kategorisinde yer alıyor.
Buna karşılık Suriye, Mali, Libya, Güney Sudan, Afganistan, Somali ve Yemen, Meksika, Pakistan ve Hindistan’ın bazı kesimlerinde bu kategoride yüksek riskli olarak renklendirilmiş durumda. Türkiye, güvenlik açısından orta düzey güvenlik sınıfında yer alıyor.
                            Ülkelerin Risk puanı
Ülke Küresel Terör Indeksi Puanı
Irak 10
Afhanistan 9.441
Nijerya 9.009
Suriye 8.621
Pakistan 8.4
Yemen 7.877
Somali 7.654
Hindistan 7.534
Türkiye 7.519
Libya 7.256
Mısır 7.17
Filipinler 7.126
Kongo 6.967
Güney Sudan 6.821
Kamerun 6.787
Tayland 6.609
Ukrayna 6.557
Sudan 6.453
Merkez Afrika Cumhuriyeti 6.394
Nijer 6.316

 

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

MEHMET ERSOY TARİHİ KÖY LÜBBEY'İ ZİYARET ETTİ

MEHMET ERSOY TARİHİ KÖY LÜBBEY’İ ZİYARET ETTİ

Sosyal Medyada Paylaş:MEHMET ERSOY TARİHİ KÖY LÜBBEY’İ ZİYARET ETTİ – Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir