Anasayfa » Güncel Haberler » RUSYA PASAPORTU KAÇ ÜLKENİN KAPISINI AÇIYOR?

RUSYA PASAPORTU KAÇ ÜLKENİN KAPISINI AÇIYOR?

Sosyal Medyada Paylaş:
Endekste 48. sırada yer alan Rusya’nın vatandaşları ise 2018’de 110 ülkeyi vizesiz ziyaret edebilecek. Rusya pasaportunun açtığı kapı sayısı ilk kez bu kadar yüksek çıkıyor.

Artık Avrupa Birliği üyesi olan Baltık ülkeleri hariç eski Sovyet cumhuriyetleri arasında pasaportu en geçerli olan ülke Ukrayna. Rusya’nın güney komşusu 44. sırada. En kötü durumda olan ise 81. sırada yer alan Özbekistan.
Türkiye sıralamada Rusya’nın hemen arkasında yer alıyor. Vizesiz girilebilen ülke sayısı 107.
Uzmanlar dünyada gittikçe artan izole etme politikalarının Henley & Partners endeksine henüz yansımadığını, ancak önümüzdeki yıllardan itibaren bu etkinin gözle görülür hale geleceğini belirtiyor.

10.1.2018

Dünyanın en geçerli pasaportu bu yıl da Alman pasaportu olacak. Henley & Partners’ın her yıl yayınladığı endekse göre, bu ülkenin vatandaşları 177 ülkeye vize almadan girebiliyor. Almanya’yı Singapur, İsveç, İngiltere, Danimarka, İtalya, Norveç, Finlandiya, Fransa ve Japonya takip ediyor.

ShareThis Blogger Delicious Google + FriendFeed Messenger Vkontakte   LinkedIn  DZone Paylaş

 

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

1881 TURİST BODRUM'A AKIN ETTİ

KRUVAZİYER GEMİNİN GETİRDİĞİ 1881 TURİST BODRUM’A AKIN ETTİ

Sosyal Medyada Paylaş:KRUVAZİYER GEMİNİN GETİRDİĞİ 1881 TURİST BODRUM’A AKIN ETTİ – Kruvaziyer geminin getirdiği 1881 turist …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir