Kopyalayıp sitenize yapıştırın.
Anasayfa » Güncel Haberler » RUSYA İLE MISIR ARASINDAKİ HAVA TRAFİĞİ MÜZAKERELERİ BİR KEZ DAHA SUYA DÜŞTÜ

RUSYA İLE MISIR ARASINDAKİ HAVA TRAFİĞİ MÜZAKERELERİ BİR KEZ DAHA SUYA DÜŞTÜ

Sosyal Medyada Paylaş:

Rusya ile Mısır arasında hava trafiğinin yeniden başlatılmasına yönelik müzakerelerin hüsranla sonuçlanmak üzere olduğu belirtildi.

Mısır basınında yer alan habere göre; Kahire’nin Rus denetmenlerini ülkeye almaması, iki ülke arasında 2015 yılında askıya alınan hava trafiğinin yeniden başlatılması için yürütülen çabaların boşa çıkmasına yol açtı.

Al-Watan gazetesinin Mısır Sivil Havacılık Bakanlığı yetkilisine dayandırdığı haberde, Rusya’nın kendi uzmanlarını Mısır havaalanlarının güvenliğini denetlemek üzere göndemek istemesinin “ülkenin egemenliğinin ihlali” anlamına geleceği gerekçesiyle reddedilmesinin, müzakereleri sekteye uğrattığı belirtildi.

Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov ise konuyla ilgili açıklamasında, “Kahire’nin bizim uzmanlarımızın varlığına karşı olduğuna dair bana ulaşan resmi bir bilgi yok” demekle yetindi ancak iddiaları yalanlamadı.

Mısır’ım Şarm El-Şeyh havalimanından St.Petersburg’a gitmek üzere 31 Ekim 2015 tarihinde havalanan Rus Airbus A321 uçağı, terör saldırısı sonucunda Mısır’ın Sina Yarımadası’nda düşmüş,oOlayda 224 kişi hayatını kaybetmişti.

IŞİD’in üstlendiği olayın ardından Rusya, 2015’in Kasım ayında güvenlik gerekçesiyle Mısır ile hava trafiğini askıya almıştı.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

DÜNYANIN EN CAZİP PASAPORTLARI LİSTESİ YENİLENDİ: RUSYA VE TÜRKİYE KAÇINCI?

Sosyal Medyada Paylaş:Pasaportuna sahip olmanın en fazla avantaj sunduğu ülkeler hangileri? Henley & Partners şirketi, farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir