Kopyalayıp sitenize yapıştırın.
Anasayfa » Güncel Haberler » MARMARİS’TEKİ ARAZİ YILLIK 2.6 MİLYON LİRAYA KİRAYA VERİLDİ

MARMARİS’TEKİ ARAZİ YILLIK 2.6 MİLYON LİRAYA KİRAYA VERİLDİ

Sosyal Medyada Paylaş:

Marmaris’te bulunan Maliye Bakanlığı Eğitim ve Dinlenme Tesisi’nin de içinde yer aldığı arazi, yıllık 2 milyon 601 bin lira karşılığında 10 yıllığına kiraya verildi. 

Açık teklif usulüyle ihaleye verilen Hazine’ye ait arazi için, aralarında Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin de bulunduğu 12 istekli teklif verdi.

İhaleyi, yıllık 2 milyon 601 bin lira bedelle Ali Tezdiğ kazandı. Sözleşmenin Maliye Bakanlığı’nın onayının ardından imzalanacağı kaydedildi.

MARTI PROJEYİ İPTAL ETMİŞTİ

Daha önce de ihaleye çıkarılan arazi, son olarak 2011 yılında 4 milyon 920 bin lira bedelle 49 yıllığına Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’ye kiralanmış, firma projeyi iptal edince, ihale sözleşmesi de feshedilmişti.

Maliye Bakanlığı’nca ilk olarak 34 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkartılan ancak 5 kez ihaleye çıkartılmasına rağmen bir türlü satışı gerçekleştirilemeyen tesis için son ihalede 46 milyon 180 bin lira istenenmişti.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

DÜNYANIN EN CAZİP PASAPORTLARI LİSTESİ YENİLENDİ: RUSYA VE TÜRKİYE KAÇINCI?

Sosyal Medyada Paylaş:Pasaportuna sahip olmanın en fazla avantaj sunduğu ülkeler hangileri? Henley & Partners şirketi, farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir