Kopyalayıp sitenize yapıştırın.
Anasayfa » Güncel Haberler » HEDEF 250 BİN ÇİNLİ TURİST

HEDEF 250 BİN ÇİNLİ TURİST

Sosyal Medyada Paylaş:

İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş: “2018 yılında ülkemize 1 milyon Çinli turistin gelmesi bekleniyor. Bunun en az 250 binini İzmir’e getirmek istiyoruz”   açıklamasında bulundu.

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, 2018 yılında Türkiye’ye 1 milyon Çinli turistin gelmesinin beklendiğini belirterek, bunun 250 binini İzmir’de ağırlamayı hedeflediklerini bildirdi.

İZTO’dan yapılan açıklamada, 7-12 Mayıs’ta Çin’e düzenlenen iş ve inceleme gezisi kapsamında Şangay’daki ITB China Turizm Fuarı’na katılım sağlandığı ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İZTO Başkanı Demirtaş, Berlin ile tanınan ITB fuarlarının dünyanın en önemli turizm fuarları arasında yer aldığını, bu yıl ilk kez ‘ITB China’ adlı özel bir fuar düzenlediklerini anımsattı.

Yurt dışına turist gönderen Çinli tur operatörleri ve seyahat acentelerine yönelik fuara Oda olarak, Kültür ve Turizm Bakanlığı pavyonundaki info stant ile katıldıklarını ifade eden Demirtaş, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Gezimizin ilk gününde Şangay’da düzenlediğimiz tanıtım etkinliğine çok sayıda Çinli tur operatörü ve acente gelmişti. İzmir’e büyük ilgi gösterdiler. Aynı ilgi ITB China Fuarı sırasında da devam etti. Çinli turistler özellikle kruvaziyer, sağlık, gastronomi, kültür ve tarih turizmi ile kongre sektörüne ilgililer. Bunların hepsi bizde var. Bu yüzden İzmir’e ilgileri büyük, daha çok bilgi almak istiyorlar. Türkiye’ye olan ilgi artarken kentimizde de daha fazla Çinli turist ağırlamak istiyoruz. Çinli turistler, uzak mesafe nedeniyle gittikleri yerde 10-15 gün kalıyorlar. Kitle turizminden uzaklaşıp yüksek harcama yapıyorlar. Tam bizim istediğimiz turist tipi. 2018 yılında ülkemize 1 milyon Çinli turistin gelmesi bekleniyor. Bunun en az 250 binini İzmir’e getirmek istiyoruz. Önümüzdeki dönemde de Çin’e yönelik turizm tanıtım çalışmalarımız devam edecek.”

AA

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

DÜNYANIN EN CAZİP PASAPORTLARI LİSTESİ YENİLENDİ: RUSYA VE TÜRKİYE KAÇINCI?

Sosyal Medyada Paylaş:Pasaportuna sahip olmanın en fazla avantaj sunduğu ülkeler hangileri? Henley & Partners şirketi, farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir