Anasayfa » HABER » HAKAN DURAN POYD TOPLANTISINDA TURİZM ŞURASI HAKKINDA DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

HAKAN DURAN POYD TOPLANTISINDA TURİZM ŞURASI HAKKINDA DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

Sosyal Medyada Paylaş:

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Kasım ayı geleneksel öğle yemeğinde 3. Turizm Şurası’nı değerlendiren Ethem Hakan Duran, “3. Turizm Şurası turizm adına sevindirici” dedi.

POYD Başkanı Ethem Hakan Duran, Ankara’da gerçekleştirilen 3. Turizm Şurası’nı değerlendirdiği konuşmasında kendisinin Konaklama Komisyonu’nda yer aldığını hatırlattı. Duran, “15 yıl önce yapılan 2. Turizm Şurası’nda masaya yatırılan sorunların yüzde 60’ı çözüme kavuşturuldu. Bu açıdan Ankara’da yapılan 3. Turizm Şurası çok ciddi bir platform oluşturdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasını yapması, turizm sektörünü destekleyen açıklamalarda bulunması ve 8 bakanın bir araya gelerek turizmin önemine vurgu yapması turizm sektörü adına sevindiricidir” dedi.

Konaklama Komisyonu olarak çok ciddi bir çalışma gerçekleştirdiklerini de belirten Hakan Duran, “Konaklama Komisyonu 13 komisyon arasında en ciddi çalışan komisyon oldu. Konaklama sektörünün sorunları ve çözüm önerileri üzerine 60 sayfalık bir çalışma yaptık. Konuştuğumuz konular içinde konaklama vergisi de vardı. Komisyonda konaklama vergisi gibi konuların gündeme gelmemesini istedik. Zorlu yıllardan geçtiğimiz şu günlerde bunun doğru olmadığını söyledik” diye konuştu.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

KIRSAL YAŞAM VE TARIM MÜZESİ

İLK KIRSAL YAŞAM VE TARIM MÜZESİ ÇORUM’DA KURULUYOR

Sosyal Medyada Paylaş:TÜRKİYE’NİN İLK KIRSAL YAŞAM VE TARIM MÜZESİ ÇORUM’DA KURULUYOR – Türkiye Büyük Millet Meclisinde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir