Anasayfa » ETKİNLİK » Dünyadan » MEETİNG POİNT INTERNATİONAL 24. ATM TURİZM FUARI’NDA SEKTÖRLE BULUŞTU

MEETİNG POİNT INTERNATİONAL 24. ATM TURİZM FUARI’NDA SEKTÖRLE BULUŞTU

Sosyal Medyada Paylaş:

Meeting Point International, yeni iş ortaklıkları kurmak ve paydaşları ile sektörün nabzını tutmak için 24-27 Nisan tarihleri arasında düzenlenen ATM Fuarı’na katıldı. Fuarda Meeting Point International’ı şirket CEO’su Roula Jouny temsil etti, Youtravel.com ve Meeting Point’un önemli yeni girişimleri ile ilgil açıklamalar yapıldı.

1 Mayıs, Dubai – Dünyanın önde gelen destinasyon yönetim şirketlerinden Meeting Point International, Dubai’de 24-27 Nisan tarihlerinden düzenlenen, 86 ülkeden 2.800 firmanın ve 26 bin ziyaretçinin yer aldığı ATM (Arabian Travel Market) Fuarı’na Youtravel.com ve Meeting Point Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) şirketleri ile katıldı.  Bavyera’nın başkenti olan Münih’te merkezi bulunan Meeting Point şirketi 2009 yılında Dubai’de kuruldu ve bugün dünya lideri bir incoming grubu haline geldi. 40 turistik destinasyon’da ve 19 ülkede ofisleri bulunan grup 450 üzerinde tur operatörü ve online seyahat acentelerine DMC hizmetleri veriyor.

 

Meeting Point International adına fuara bizzat katılan şirket CEO’su Roula Jouny, “Bölgenin potansiyeli ve grubumuzun bu potansiyeli değerlendirebilecek şirketlerin başında geliyor oluşu, dünya çapında öneme sahip ATM Fuarı’na katılmayı bizim için hayatı önem taşıyor. BAE’deki talep artışı ile birlikte bünyesinde faaliyet gösterdiğimiz FTI Group Dubai’ye olan uçuşlarını artırmaya karar verdi. 13 havalimanından haftada 98 direkt uçuş sağladığımız bölge pazarına doğru ürün ve hizmetleri sunmak, başarımızı sürdürülebilir kılmak, bölgesel iş ortaklıkları kurmak ve bunları küresel ölçeğe yükseltmek için ATM Fuarı bize fevkalade uygun bir platform sunuyor” dedi.

 

Meeting Point International bir FTI Group iştiraki olarak Avrupa’nın dördüncü büyük tur operatörü ve müşterilerine sunduğu eşsiz imkanlar, satın-alma gücü, son teknoloji ve mali istikrar ile büyüme devam ediyor. Grubun “ilk önce insan” felsefesi büyümenin en önemli sütunlarından biri olmakla beraber 2016 yılında grup 35 yıllık tarihinde birçok rekora imza attı.

 

Meeting Point International CEO Yardımcısı Khaled Jouny ise, ATM Fuarı’na ilişkin yaptığı açıklamada, “Meeting Point BAE kurulduğu günden bu yana, Körfez (GCC) ile Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgelerinde büyümeyi hedefledik. Uluslararası pazarlardaki müşterilerimiz ve iş ortaklarımız sayesinde bölgeye olan talebi artırmayı başardık. Bölgedeki hizmetlerimizi ve varlığımızı güçlendirmek için Meeting Point International iştiraki olan Youtravel.com dünya çapındaki 12 bin otel portfolyosunu GCC ve MENA bölgelerinde bulunan seyahat acentalarına sunmaya başladı. Bölge birtakım zorluklara sahip olsa da grup olarak MENA bölgesinin turistik gelişiminin bölgeye sosyal ve ekonomik açıdan katkı sunacağına inanıyoruz. İnsanlar dünya çapında seyahat ettikçe farklı kültürleri daha iyi anlama ve kültür alışverişinde bulunma imkanı buluyor. Grup olarak bölgede bu süreci desteklemek için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz ve LABRANDA Hotels & Resorts ile otel portfolyumuzu hızla artırıyoruz” dedi.

 

Meeting Point International 2016’da bir rekora imza atarak 20 kaynak pazar ve 40 destinasyondan 4 milyonun üzerinde konuk ağırladı. Meeting Point International’ın 20. iştiraki Meeting Point Global, mümkün olan tüm dinamik içerik kaynak pazarlara B2B sağlayıcısı olarak hizmet vermek üzere 2006’da Dubai’de kuruldu. Grup dinamik otel fiyatları ve hizmet kalitesine yatırım yapmaya devam etmektedir ve Dünya’da bulunduğu 19 ülkede en üst seviyede hizmet verebilmek için insan kaynaklarını aynı şekilde merkezde tutmaya devam edecektir.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

TURİZMCİLER KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI’NIN KAPATILMASINI İSTEMİYOR!

Sosyal Medyada Paylaş:  Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, Kültür ve Turizm …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir