Anasayfa » ETKİNLİK » ALİ YILMAZ “BUGÜN ANTALYA AMSTERDAM’DAN ÇOK DAHA GÜVENLİ”

ALİ YILMAZ “BUGÜN ANTALYA AMSTERDAM’DAN ÇOK DAHA GÜVENLİ”

Skal Antalya kulübü üyeleri Haziran ayı toplantısında yoğun bir gündemle bir araya geldi. Sektör temsilcilerini buluşturan toplantıya Antalya Emniyet Müdürü Ali Yılmaz ve uzman psikolog Seçil Özcan Candangil’de konuk konuşmacı olarak katıldı. Antalya’nın dünyanın en güvenli kentlerinin başında yer aldığını ifade eden Yılmaz, turizmcilere desteklerinden dolayı teşekkür etti. Skal Antalya Yönetim Kurulu Başkanı Umman Çetinbaş’ın açılış konuşmasıyla başlayan Haziran ayı olağan toplantısı,  Yaşar Sobutay’ın ev sahipliğinde Atatürk Parkı Has Mutfak’ta yapıldı. Turizmin başkenti Antalya’da turizmcilerle buluşmanın önemine değinen Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, ‘Antalya bugün 250  5 yıldızlı tesisi, 68 kilometrelik sahili ve yıl içinde ağırladığı 12 milyon turist sayısı ile Türkiye’nin en özel kentlerinden biridir. Bizde büyük bir özveri ve duyarlılık ile kent güvenliğine ilişkin çalışmalarımızı sürdürüyoruz’ dedi.

ANTALYA GÜVENİN ADRESİ BİR KENTTİR
Antalya Havalimanından başlamak üzere kentin dünyanın en güvenli turizm destinasyonlarının başında yer aldığına dikkat çeken Yılmaz, ‘Bugün Antalya Brüksel’den Amsterdam’dan çok daha güvenlidir. 3 yıl önce sokakta çalışan 192 çocuk varken bugün bu sayı 0’dır. Okul yaşında olanlar okula çalışma çağında olanlar İŞKUR ve ATSO’nun desteği ile işe yerleştirildi’ diye konuştu. Yılmaz, ayrıca marka bir kentte güvenlik hizmetlerinin büyük bir titizlikle yürütüldüğünü de sözlerine ekledi.

YILMAZ: TRAFİK KÜLTÜRÜ YARATMAYA ÇABALIYORUZ
Kentte trafik kültürünün yerleşmesine yönelik yoğun bir çaba içinde olduklarının altını çizen Yılmaz, ‘Avrupa’da yaya araçtan kutsaldır. Bizde ise yaya hiçe sayılıyor. AB destekli projelerimizle kutsal olan yayaya yönelik düzenlemeler yapıyoruz. Bu konuda 0 toleransla çalışıyoruz. Yaya saygılı sürücüler yaratmanın yanlışları düzeltmenin peşindeyiz. ’ diye konuştu. Yılmaz ayrıca her türlü projede desteklerini esirgemeyen Antalyalı turizmcilere ve basın camiasına teşekkür etti.

ÜYELERE DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ
Toplantının sonunda, Haziran ayı içinde doğan üyeler den Banu Tonguç, Selçuk Meral ve Laçin Mirza’nın da doğum günü kutlaması yapıldı.

Yazar: Ahmet KUNDURACI

Grafik Tasarımcı [graphic designer]

İlginizi Çekebilir

ÖNCE TURİZM SONRA İSTİHDAM

İŞKUR ile Sosyal Sigortalar Kurumu’nin (SGK) Aydın’ın Kuşadası ilçesinde düzenlediği Çalışma Hayatında Milli Seferberlik toplantısında, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir