Anasayfa » EDİTÖR » SELÇUK MERAL – MUZDARİP

SELÇUK MERAL – MUZDARİP

Sosyal Medyada Paylaş:

Derdin sadece muz olduğu cumhuriyetlerde darip  edenin çok olması garipsenebilir mi ?

Hayır, dehşet derece normalleşen bir olağandışı haldir.

 

Çünkü muzun derdi o kadar derindedir ki insanın, ya anlamaz darp edildiğini veya darbi kendi üstüne almaz, ona dokunmayan yılan da zati halde yaşasın umrunda olmaz.

 

İşimiz gücümüz önce hayatta sonra ayakta kalmak. Bu ikisini başardığımız an ana iştikalimiz para onun da pul olduğu vaki.

 

Ayıp buymuş gibi dursa da daha ayıbı bu parayı nasıl kazandığımızın öneminin artık önemsiz olması. Paran olduğu andan itibaren herşeyi bilen, gören, anlayan oluveriyorsunuz ya işte muz derdine düşülen ana sebeplerden bir tanesi de budur.

 

Halbuki bu biz de ayıptı. Gelenek, görenek, örf ve adet vardı, had bilmek farz, büyük küçük bilmek sevaptı. Ustalığın saygı gördüğü günlerde bilen mütevaziydi, bilmeyen de yetmezmiş gibi bir de üstüne ukala değildi.

 

Gelgelelim bugün sapla saman, atla it karışmış durumda. İş, güç, dost, düşman ayrıştırmak ve umutlanmak istiyorsakta önce

 

6N 1K  ne, ne zaman, nerede, nereden, nasıl,  neden, kim

 

tavsiyem cevapları salt parası olanlarla değil, bilgisi olanlarla bulun, bakiyeniz 2017’ye devreder profesyonellerin referans kaynağı GM’i keyifle okumanızı dilerim.

Yazar: GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir

SELÇUK MERAL – LÜTFEN TEKRAR DENEYİN !

Sosyal Medyada Paylaş:Sevgili Meslektaşlarım; Kapağımıza bir kez daha dikkatli bakmanızı rica ediyorum, yaşadıklarımızın özeti orada. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir